Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(14.02.2018)
Orkiestra Kameralna Fresco Sonare 3 marca br. zainauguruje VII Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej. Wydarzenie, któremu od początku patronuje wyjątkowa osobowość artystyczna Jarosławia, co roku gromadzi wybitnych artystów oraz zdobywa serca publiczności. Burmistrz Miasta Jarosławia serdecznie zaprasza na ucztę muzyczną i cztery niezwykłe wieczory w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
(12.02.2018)
Nasze miasto zgłosiło swój udział w konkursie organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, w którym można wygrać pięć Naukowych Stacji Zabaw PGNiG o wartości 100 tys. złotych. Specjalny park eksperymentów i doświadczeń, może powstać również w Jarosławiu, przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Jana Pawła 26). Zachęcamy do głosowania!
(21.02.2018)
Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej - przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.
(19.02.2018)
Zawodnicy UKS TRAMP Jarosław mają za sobą pierwsze w tym roku zmagania łucznicze i na swoim koncie pierwsze sukcesy, wywalczone w Halowych Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego w Łucznictwie. Gratulujemy!
(19.02.2018)
26 lutego br. (poniedziałek) o godz. 9.00 w sali narad jarosławskiego ratusza rozpoczną się obrady LXII sesji rady Miasta Jarosławia.
(19.02.2018)
21,22,26 lutego br. w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (II piętro, pokój nr 26) odbędą się cztery posiedzenia komisji Rady Miasta Jarosławia.
(19.02.2018)
W dniach 10-11 marca br. zapraszamy do hali sportowej MOSiR na 51. Krajową Wystawę Psów Rasowych, która podobnie jak w latach ubiegłych odbywa się m.in. pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia.
(17.02.2018)
Od kilku lat, przed świętami Wielkiej Nocy, Parafia pw. Chrystusa Króla organizuje Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. W miniony piątek, 16 lutego br. w rozważania Męki Pańskiej i odczytywane opisy cierpień Żołnierzy Niezłomnych wsłuchiwało się setki wiernych. Było to również nawiązanie do przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Droga Krzyżowa prowadziła od kościoła pw. NMP Królowej Polski, przez rynek z ostatnią stacją przed kościołem pw. Bożego Ciała. Uczestniczył w niej m.in. bp Stanisław Jamrozek.
(16.02.2018)
Przed nami XVII edycja „Zlotu Gwiaździstego. Śladami Przeszłości”. Zapraszamy uczniów klas V-VII szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz uczniów szkół średnich do udziału w konkursie, termin nadsyłania prac mija 9 kwietnia. Od lat organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Jarosławia, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
(15.02.2018)
"Jedzenie jest jak miłość: smakuje, kiedy się nim dzielimy..." (Janina Szachowska-Tarkowska) - pod takim hasłem odbył się 15 lutego br. finał "Wspólnego gotowania" w Środowiskowym Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. Akcja "Wspólnego gotowania" została zainicjowana jeszcze w 2014 roku. Jej głównym założeniem jest integracja ludzi z różnych środowisk oraz wspólne spędzanie czasu podczas przygotowywania niesamowicie smacznych, niekiedy bardzo zaskakujących, a często niecodziennych przekąsek i posiłków.
(15.02.2018)
Chorzy na cukrzycę wiedzący więcej żyją dłużej. Odpowiednia wiedza o chorobie pozwala na jej kontrolowanie oraz przeciwdziała komplikacjom i powikłaniom, dlatego po raz trzeci w Jarosławiu prowadzone są zajęcia edukacyjne dla mieszkańców miasta. Wczoraj, 14 lutego br., w Miejskim Ośrodku Kultury cykl ośmiu spotkań rozpoczął się prelekcją doktor diabetolog, Jadwigi Bujny. „Szkołę cukrzycy" patronatem honorowym objął burmistrz miasta Waldemar Paluch.
(15.02.2018)
4 marca 2018 r. Jarosław po raz kolejny włączy się w upamiętnienie żołnierzy wyklętych Biegiem Tropem Wilczym. Dzisiaj ruszyły zapisy na www.tropemwilczym.miastojaroslaw.pl Uczestnicy już po raz czwarty wystartują w południe sprzed pomnika mjr. Władysława Koby u zbiegu ulic Jana Pawła II i Cegielnianej (przy klasztorze oo. dominikanów), a zakończą bieg na rynku. Symboliczny dystans wynosi 1963 m - na pamiątkę roku stracenia ostatniego z żołnierzy, Józefa Franczaka. Na uczestników czeka 400 pakietów startowych, ale do biegu może się przyłączyć każdy. Zapraszamy!
(14.02.2018)
Piłka ręczna kobiet (pierwsza liga), koszykówka mężczyzn (trzecia liga) oraz tenis stołowy (superliga) to wydarzenia sportowe czekające nas w nadchodzący weekend w Jarosławiu.
(14.02.2018)
Wystartowała nowa strona internetowa www.podziemia.jaroslaw.pl Wszystko co warto wiedzieć o jarosławskiej atrakcji dostępne jest w nowej, przejrzystej odsłonie. Polecamy!
(14.02.2018)
Aplikacja mobilna miast obecnie jest już standardem. Korzystając z takiego łatwego w obsłudze narzędzia, znajdziemy również ciekawe informacje o Jarosławiu oraz o naszym partnerskim mieście na Słowacji. Bezpłatny produkt dostępny jest od niespełna dwóch miesięcy, a już został zauważony w VII edycji konkursu na najlepsze projekty promujące gminy, miasta i regiony - Róża Regionów 2017 w kat. aplikacja mobilna. Wyróżnienie przyznane przez Wiadomości Turystyczne 9 lutego br., odebrał w Poznaniu zastępca burmistrza, Wiesław Pirożek.
Strona: 1 | 2 | 3  »       [strona 1 z 3 - wszystkich aktualności: 34]
Archiwum