Aktualności / wydarzenia

(05.07.2019)
Lipiec i sierpień będą bogate w różnorodną ofertę kulturalną. Niedzielne spacerki po Jarosławiu z przewodnikiem, kino pod gwiazdami, letnie koncerty, warsztaty artystyczne, przedstawienia teatralne - rusza Kulturalne Lato w Mieście - Jarosław 2019! Warto być z nami!
(15.07.2019)
Jutro rusza remont nawierzchni dróg na os. Słonecznym i os. Tysiąclecia (od wjazdu z ul. 3go Maja). Prosimy, by Państwo nie pozostawiali pojazdów na miejscach postojowych i w obrębie pasa drogowego. Przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowym.
(15.07.2019)
Panu Mariuszowi Prychocinowi, Radcy Prawnemu Urzędu Miasta Jarosławia wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci OJCA, składa Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz z pracownikami Urzędu Miasta oraz Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Szczepan Łąka wraz z Radnymi Rady Miasta Jarosławia.
(12.07.2019)
Niektóre miejskie inwestycje zostały właśnie odebrane, pod wykonanie następnych przekazano kolejne place budowy. Nową nawierzchnią cieszą się już mieszkańcy ul. Burmistrza Jerzego Matusza, Rajskiej i Kruhela Pawłosiowskiego. Rusza budowa oświetlenia ulicznego na ul. Rybackiej, Skarbowskiego, Grodziszczańskiej, Schrama i Bandurskiego.
(11.07.2019)
W strukturze urzędu pojawiły się ostatnio dwa nowe wydziały: Biuro Pozyskiwania Funduszy (BPF), którym kieruje dyrektor Edyta Pytko oraz Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska (GKN), na czele którego stanęła dyrektor Grażyna Strzelec. Reorganizacja ma usprawnić realizację zadań przypisanych ww. komórkom organizacyjnym. W najbliższym czasie nastąpią też zmiany związane z rozmieszczeniem poszczególnych stanowisk pracy w budynku ratusza i w kamienicy Rynek 6, o których Państwa poinformujemy.
(09.07.2019)
W związku z prowadzonym remontem ul. Gębarowicza i wykonaniem nawierzchni bitumicznej prosimy, by w dniach 10-11 lipca nie pozostawiali Państwo pojazdów w obrębie pasa drogowego ani na parkingach przyległych do drogi. Przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowym.
(08.07.2019)
Monumentalne organy w jarosławskiej Kolegiacie służą nie tylko w czasie liturgii, ale ich wspaniałym, pięknym i ciepłym brzmieniem mieszkańcy Jarosławia oraz goście mogą zachwycać się również podczas niedzielnych recitali organowych. W ramach cyklu koncertów „Niedziela z muzyką w Kolegiacie” zapraszamy na kolejny recital organowy, tym razem w wykonaniu Łukasza Jarosza. Koncert odbędzie się 14.07.2019 o godz. 19.00, wstęp wolny.
(05.07.2019)
W piątek, 12 lipca 2019 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. funduszy europejskich, organizowanych w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (Rynek 1, pokój nr 26). W godz. 9.00-11.30 dyżurujący specjalista doradzi np. czy nasz pomysł ma szansę na unijne dofinansowanie, jak je pozyskać, gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia.
(04.07.2019)
14. Dywizjon Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza świętował na jarosławskim rynku w czwartek, 4 lipca, w 26. rocznicę powstania formacji. Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch za wzorową realizację zadań służbowych wyróżnił porucznika Mateusza Kontka, starszego kaprala Sylwestra Bielca oraz starszego szeregowego Damiana Zelwacha. Podczas uroczystości burmistrza reprezentowali zastępcy: Wiesław Pirożek i Dariusz Tracz, którym Organizatorzy przekazali podziękowania za owocną współpracę.
(04.07.2019)
Nieprzerwanie od 28 lat, w letnich miesiącach rozbrzmiewa muzyka organowa, kameralna i oratoryjna w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. W tym roku muzyką najwyższej próby twórczej i wykonawczej wypełnią się nowoczesne i zabytkowe świątynie stolicy województwa, Starej Wsi, Lutczy oraz Jarosławia. Do udziału w tegorocznych koncertach, poza rodzimymi artystami, zostali zaproszeni wirtuozi organów z Niemiec, Włoch i Węgier. 6 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na inauguracyjny koncert w Jarosławskim Opactwie.
(03.07.2019)
Dobiega końca I turnus półkolonii organizowanych po raz kolejny przez Urząd Miasta Jarosławia oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki. Dzieci po mianowaniu na uczestników półkolonii i wzajemnym zapoznaniu się, spędziły dzień w miejskiej bibliotece na wspólnych grach i zabawach. Podczas czterech pięciodniowych turnusów zaplanowano szereg atrakcji i zajęć, animacje na świeżym powietrzu, zwiedzanie atrakcji naszego miasta oraz wycieczki do Kresowej Osady w Baszni Dolnej, Przemyśla i Krasiczyna.
(03.07.2019)
3 lipca br. w sali narad spotkali się przedstawiciele Jarosławskiej Rady Seniorów. Głównym tematem sesji było omówienie spraw związanych z organizacją Dnia Seniora. Wydarzenie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego i odbędzie się po wakacjach.
(03.07.2019)
Dla wszystkich, którzy szukają sposobu na poprawę samopoczucia oraz kondycji fizycznej w czasie wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dodatkową ofertę na krytej pływalni – AQUA FITNESS!
(02.07.2019)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, prawidłowego poziomu glukozy – to zakres bezpłatnych badań jakie można było wykonać dzisiaj (2 lipca) w ramach akcji „Ulica zdrowia”. Były też punkty informacyjno-edukacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej czy „Jarosławskich Amazonek”. Przedsięwzięcie w tym miesiącu cieszyło się zainteresowaniem 407 osób, 21 oddało krew w mobilnym punkcie na rynku. Kolejny termin 6 sierpnia. Zapraszamy!
(02.07.2019)
PGE Dystrybucja S.A., Rejon Energetyczny Jarosław informuje, że w związku z planowanymi pracami remontowymi na L.15 kV Munika-Szówsko, wystąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej m.in. na terenie naszego miasta.
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65