Strona główna » Galeria » Galeria zdjęć » Imprezy Miejskie
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Imprezy Miejskie

W trzech kolejnych dniach festiwalu (26-28 sierpnia) w jarosławskiej kolegiacie z oficjum o Młodziankach w Piecu Ognistym wystapił zespół SIRIN, następnego dnia w cerkwi zabrzmiała muzyka sycylijska w wykonaniu GRAINDELAVOIX, w opactwie suficka muzyka turecka, natomiast w sobotni wieczów u oo. Dominikanów obejrzeliśmy moralitet Ordo Virtutum Hildegardy z Bingen.
Trzeci i czwarty wieczór festiwalowy poświęcony był włoskiej i francuskiej muzyce na violę da gamba i lutnię oraz sufickiej muzyce Ali Ufki (Wojciecha Bobowskiego) w wykonaniu Ensemble Kudsi Erguner.
Za nami drugi dzień festiwalu. Tym razem miejscem spotkań pasjonatów muzyki dawnej był kościół oo. Reformatów, w którym można było usłyszeć XIV-wieczne melodie z dworu Jana I Aragońskiego.
22 sierpnia br. w opactwie ss. benedyktynek burmistrz Andrzej Wyczawski oficjalnie otworzył XVIII Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni”. Impreza osiągnęła w tym roku pełnoletność, ma już swoich wiernych odbiorców, przyciąga również nowe grono melomanów.
22 sierpnia zakończył się 3-dniowy, jubileuszowy XX Zlot Motocyklowy - Radawa 2010. Wśród wielu atrakcji znalazła się próba ustanowienia na rynku w Jarosławiu rekordu Polski w ilości osiągniętych decybeli.
Zorganizowana przez Burmistrza Miasta Jarosławia, Okręgową Radę Łowiecką w Przemyślu i Starostę Jarosławskiego Gala Myśliwska cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Na gości Gali Myśliwskiej, która odbyła się 7 sierpnia na rynku czekało sporo atrakcji.
W ślad za najlepszymi kolarzami z czołówki światowej, których 4 lipca br. witaliśmy w Jarosławiu na mecie 21. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego podążają najmłodsi. Tego dnia w naszym mieście dla dzieci przygotowano wiele atrakcji - największą był MINI WYŚCIG KOLARSKI.
30.06.2010 - 04.07.2010 ŁÓDŹ - JAROSŁAW Kolarze mieli do przejechania 903,8 km podzielonych na 6 etapów. Wygrał Jacek Morajko z grupy Mróz Active Jet. Polak wyprzedził Włocha Pasquale Muto i Niemca Stefana Schaefera.
20 czerwca br. w Jarosławiu spotkało się 28 klubów tańca z Polski Południowo-Wschodniej. Brały udział w XIII TURNIEJU TAŃCA TOWARZYSKIEGO DZIECI I MŁODZIEŻY, nad którym Burmistrz Miasta Jarosławia objął honorowy patronat.
Strona: ««  «  4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10  »  »»     [strona 7 z 11 - wszystkich galerii: 107]