Strona główna » Kalendarz imprez
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Kalendarz imprez

zakres dat
 
 

Ulotnie – wystawa Elżbiety Czyż

Kategoria: Wystawy
Początek:
11.05.2018 godzina 18.00
Koniec:
03.06.2018
Miejsce:
Galeria Główna u Attavantich, Rynek 5
Organizator:
Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
Wstęp:
Wolny

Fotowyprawa Birma Grzegorza Lityńskiego

Kategoria: Kultura
Termin:
18.05.2018 godzina 18.00
Miejsce:
Sala Lustrzana CKiP, Rynek 5
Organizator:
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach,
Zespół Szkół Innowacyjnych,
Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
Wstęp:
Wolny
Dodatkowe informacje:

18 maja, o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej CKiP odbędzie się spotkanie z fotografią. Bohaterem spotkania będzie Grzegorz Lityński i jego „fotowyprawa”. Zapraszamy!

SPOTKANIE Z FOTOGRAFIĄ

FOTOWYPRAWA BIRMA
GRZEGORZA LITYŃSKIEGO

18 maja 2018 r. (piątek), godzina 18.00
Sala Lustrzana CKiP, Rynek 5
Wstęp wolny

Grzegorz Lityński (www.litynski.com) z aparatem w ręku odwiedził ponad 75 krajów. Fotografował praktycznie we wszystkich zakątkach Starego Kontynentu, a także w miejscach odległych: Andamany, Australia, Botswana, Brazylia, Butan, Chiny, Ekwador, Etiopia, Filipiny, wyspy Galapagos, Ghana, Indie, Indonezja, Kambodża, Kenia, Kostaryka, Kuba, Laos, Malezja, Maroko, Mjanma (dawniej: Birma), Meksyk, Namibia, Nepal, Peru, Portoryko, Rosja (Kamczatka, Syberia), RPA, Sri Lanka, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Tunezja, Turcja, Wietnam, Zambia, Zimbabwe i inne. Autor szeregu reportaży i projektów długoterminowych w kraju i za granicą m.in. wśród uchodźców wojennych na Sri Lance.

Laureat BZ WBK Press Foto, autor szeregu wystaw indywidualnych m.in. w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie (styczeń-luty 2014) oraz w ramach Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu (5-21.09.2016). Oficjalny fotograf wyprawy Narodowego Centrum Kultury „Śladami polskich zesłańców na Syberię oraz Kamczatkę”. Zdobywca Grand Prix Festiwalu Podróżniczego we Wrocławiu oraz Nagrody Publiczności Festiwalu Podróżniczego „Trzy żywioły” w Krakowie.

Fotografował głowy państw, polityków, biznesmenów, sportowców, bezdomnych, mieszkańców slumsów i uchodźców wojennych. Odznaczony przez Prezydenta RP za szerzenie polskości na krańcach świata (2015).

Kierownik Studiów Podyplomowych z Fotografii Podróżniczej i Dokumentalnej w Wyższej Szkole Technicznej (WST) w Katowicach. Posiada bogate doświadczenie dydaktyczne: od kilkunastu lat prowadzi zajęcia z fotografii, teoria i plenery, w Polsce, Czarnogórze, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, a także w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej.


Organizatorami spotkania są Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Zespół Szkół Innowacyjnych oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.