Strona główna » Kalendarz imprez
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Kalendarz imprez

zakres dat
 
 

ObrazzkiMO - Marek Adam Olszyński

Zapraszamy na wystawę prac Marka A. Olszyńskiego, której wernisaż odbędzie się 10 maja (godz. 18:00). Wystawa czynna będzie od 11 maja do 2 czerwca.

Marek Adam Olszyński, dr hab. prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, uprawia dziedziny sztuki takie jak malarstwo, grafika, rysunek, instalacja i obiekt. Ukończył studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem w 1989 roku). Pozostałe osiągnięcia Artysty to: praca doktorska na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie (2001), habilitacja na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie (2005), stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki (1992). Pracuje na Uniwersytecie Rzeszowskim, na Wydziale Sztuki.

Uczestniczy w projektach, akcjach i działaniach artystycznych jako współpomysłodawca i współorganizator plenerów, warsztatów, wystaw i sympozjów artystycznych. Do 2017 roku koordynował i współorganizował projekty artystyczne w rzeszowskim okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem kilku nagród i wyróżnień. Prace Marka A. Olszyńskiego znajdują się w kolekcjach krajowych oraz w zbiorach prywatnych w USA, Japonii, Austrii, Holandii, Belgii, Brazylii, Niemczech, Francji i Szkocji.

Serdecznie zapraszamy na wystawę, na której podziwiać będzie można prace Artysty z lat 1985-2018!
Kategoria: Wystawy
Początek:
10.05.2019
Koniec:
02.06.2019
Miejsce:
Galeria Główna u Attavantich
Organizator:
Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
Wstęp:
Wolny

200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki – Koncert utworów S. Moniuszki

Z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych i Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zapraszają na prezentację fragmentów opery „Straszny dwór” oraz Koncert Utworów Stanisława Moniuszki.

Stanisław Moniuszko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu, urodził się w 1819 roku w Ubielu. Nazywany „ojcem polskiej opery narodowej”, jest autorem ponad 268 pieśni, a także wielu oper, operetek, baletów i muzyki kościelnej. Kompozycje Moniuszki charakteryzują się elementami polskiego folkloru, a także wykorzystaniem utworów polskich poetów (m.in. Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza). Do jego najbardziej znanych dzieł należą opery: Halka, Straszny dwór i Paria.

21 maja (godz. 17:00), w Sali Koncertowej ZPSM, odbędzie się Koncert Utworów Stanisława Moniuszki w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu. Podczas wieczoru gościnnie wystąpią Katarzyna Gierla (sopran) oraz Jacek Ścibor (tenor), a przy fortepianie usiądą: Marcin Kasprzyk, Aleksander Koziński i Wojciech Majchrowicz.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.
Kategoria: Muzyka
Termin:
21.05.2019 godzina 17.00
Miejsce:
Sala koncertowa ZPSM
Organizator:
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
Współorganizator:
Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
Wstęp:
Wolny