Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec, nr 3 (161) / 2006 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec, nr 3 (161) / 2006

Uczniowe z Jarosławia na Zlocie Młodych Dziennikarzy

Przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 4 i 11 w Jarosławiu uczestniczyły 18 lutego br. w Zlocie Młodych Dziennikarzy i II Podkarpackim Konkursie Gazetek Szkolnych w Leżajsku.

W spotkaniu wzięło udział 65 osób z całego województwa. Do konkursu przystąpiło 150 szkolnych czasopism. Każdą szkolną redakcję z terenu Podkarpacia mogło reprezentować dwóch młodych dziennikarzy i nauczyciele czuwający nad redagowaniem i składem czasopisma.

Panowie Piotr Czech i Grzegorz Kulas oraz my, młode dziennikarki z SP 4: Ola Ilić i Gabriela Krysa udaliśmy się do Leżajska, gdzie przed spotkaniem odbyliśmy długi spacer do klasztoru oo. Bernardynów. Podziwialiśmy piękny, zabytkowy kościół z XVII w. i słynne organy. Następnie udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Kardynała S. Wyszyńskiego. Spotkania z dziennikarzami

Nasza grupa obejrzała gazetki przysłane na konkurs z województwa (150 tytułów). Wiele tytułów bardzo się nam spodobało. Jarosławską SP 4 reprezentowała gazetka pn. "Czwórka", a także sportowy "Trampek". Dostrzegliśmy jeszcze pisma wydawane przez Szkołę Podstawową nr 11 i Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu.

Zebranych przywitała dyrektor goszczącej nas szkoły i dziennikarze. Reporterzy tłumaczyli nam, na czym polega ich praca i jak wygląda ona na co dzień. Wiadomości te były dla nas bardzo przydatne. Wśród dzielących się swym doświadczeniem byli: red. Anna Leśniewska z Radia Rzeszów i red. Jaromir Kwiatkowski reprezentujący Gazetę Codzienną "Nowiny". Red. Kwiatkowski zwrócił uwagę na to, że każdy dziennikarz powinien być uczciwy, rzetelny i bezstronny oraz, że praca w mass mediach jest bardzo czasochłonna, wymaga ciągłej czujności. Aby dobrze wykonywać swoje obowiązki, trzeba umieć bezbłędnie posługiwać się językiem polskim i zdobywać informacje.

Wymiana doświadczeń

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i ciekawych rozmów. Nasi opiekunowie i my wymieniliśmy redakcyjne doświadczenia z uczestnikami spotkania; spotkaliśmy też jarosławianki: Agatę Magnowską oraz młode redaktorki z gazetki SP 11 "Umma Gumma" - Wiktorię Pisarz i Ewelinę Misiąg. Zwiedziliśmy również Muzeum Prowincji oo. Bernardynów, gdzie podziwialiśmy pamiątki zakonu z niemal całego świata.

Bez zaszczytów, ale zadowolone

W końcu nadszedł najciekawszy moment, czyli ogłoszenie wyników konkursu. Mimo wielkich starań każdego ucznia piszącego artykuły do naszej "Czwórki", gazetka nie zajęła żadnego zaszczytnego miejsca.

Zresztą nikt z Jarosławia nie miał tego szczęścia. Jednak bardzo się cieszymy, że mogłyśmy uczestniczyć w takiej imprezie. Po konkursowych zmaganiach wszyscy obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez gospodarzy. Później wspólna kolacja i ku niezadowoleniu młodych dziennikarek - musieliśmy wracać do Jarosławia.

Gabriela Krysa i Ola Ilić,
uczennice Koła Dziennikarskiego
Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu
Numery archiwalne
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31