Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec, nr 3 (161) / 2006 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec, nr 3 (161) / 2006

Zimowisko w "Trójce"

W zimowisku w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. ks. J. Twardowskiego w Jarosławiu w dniach 30.01-3.02.2006 r. uczestniczyło 101 uczniów ze szkół podstawowych nr 6 i 9 oraz uczniowie PG 3. Zimowy wypoczynek w czasie ferii został sfinansowany przez Urząd Miasta Jarosławia.

Zimowisko miało charakter integracyjny. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum wspólnie tworzyli trzy grupy. Opiekunami poszczególnych grup byli: Anna Skiba, Krzysztof Kubaszek, Anna Aksamit, Anna Stec i Elżbieta Zagrobelny - Kłoda. Wychowawców w pracy wspomagali pozostali nauczyciele gimnazjum. Dzieci wybrały nazwy swoich grup: "Zozole", "Waleczne Kociaki", "Olimpijczycy", "Białe Murzyny" i "Smerfna ekipa z niebieskiego dżipa". W ramach prezentacji demonstrowały plakaty, piosenki, skecze i układy taneczne wykorzystując wykonane własnoręcznie stroje i rekwizyty. Uczniowie rywalizowali także w turniejach pn. "Kalambury" i "Jeden z Pięciu".

W ramach zajęć miały miejsce różne atrakcje np. kulig w Radawie z pieczonymi na ognisku kiełbaskami, także spotkanie się z leśniczym i rozmowa na temat środowiska, zasobów leśnych okolic Radawy, pomocy zwierzętom w czasie zimy. Uczniowie wzięli udział w pokazie Państwowej Straży Pożarnej; poznali charakter pracy PSP, wyposażenie jednostki itp., zwiedzili Owens - Illinois Hutę Szkła, gdzie poznali proces produkcyjny opakowań szklanych. Podczas zajęć zorganizowano wyjazd do Rzeszowa do kina na filmy pt. "Tylko mnie kochaj" - starsze dzieci i "Opowieści z Narnii" - młodsze. Uczestnicy zimowiska zwiedzili muzeum, drukarnię i siedzibę Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, dzieciom zorganizowano warsztaty "filmowe" z posługiwania się kamerą dzięki zaangażowaniu licealistek z Zespołu Szkół Plastycznych, pan Jerzy Tarkowski z Niepublicznego Zakładu Opieki Medycznej przybliżył metody udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Przez cały czas zimowiska trwał konkurs literacki i plastyczny pn. "Moja przygoda na zimowisku", w którym udział wzięło 21 uczestników. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Dzieci miały zapewnione dwa posiłki. Uczestnicy zimowiska na zakończenie otrzymali upominki i pamiątkowe zdjęcia. Większość uczestników wyraziła chęć ponownego udziału w takich zajęciach. Większość dzieci drugi tydzień ferii spędziła w domu, co tym bardziej podkreśla znaczenie zimowiska.

Krzysztof Kubaszek, Anna Stec
Numery archiwalne
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31