Nasze wydawnictwa

maj, nr 5 (151) / 2005

Spektakl jarosławskiej "czwórki"

"(...) bo miłość jest życia rdzeniem" - pod takim tytułem w Miejskim Ośrodku Kultury uczniowie SP 4 w Jarosławiu przedstawili program o swoim patronie, Stefanie Żeromskim. Spektakl obejrzeli uczniowie jarosławskich gimnazjów. Dekoracje sceny i stroje młodych aktorów przeniosły widzów w czasy Stefana Żeromskiego - przełom XIX/XX w. Oglądający mieli okazję zapoznać się z niezbyt znanymi faktami z życia pisarza. W kolejnych minutach przedstawienia śledzili losy patrona jarosławskiej "czwórki" oraz tych, których kochał- pierwszej żony Oktawii Rodkiewiczowej z Radziwiłłowiczów, córek: Heni i Moniki oraz drugiej żony, Anny Zawadzkiej. Dla uczniów była to sposobność do "uczłowieczenia" S. Żeromskiego, postrzegania go nie tylko jako autora obowiązkowych lektur, ale osoby, która kocha, czuje niepokój, rozdarcie wewnętrzne.

Spektakl przygotowali nauczyciele SP 4:

Lidia Wojtyna i Piotr Czech (scenariusz i reżyseria) oraz Barbara Iwasieczko (oprawa muzyczna). O scenografię zadbały: Marta Argasińska, Teresa Kiper i Maria Dziaduś.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 4 - 6: Karol Argasiński, Izabela Glac, Magdalena Szulc, Aleksandra Raczyńska, Aleksandra Łyżeń, Aleksandra Piotrów oraz uczennica klasy 1, Kamila Lipiec.

(p)
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65