Strona główna » Nasze wydawnictwa » styczeń-luty, nr 1-2 (147-148) / 2005 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

styczeń-luty, nr 1-2 (147-148) / 2005

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej

11 października 2004 r. odbyła się inauguracja działalności Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w nowym lokalu przy ul. Rynek 15. Na spotkanie przybyli m.in. Burmistrz Miasta Janusz Dąbrowski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Bogdan Wołoszyn, poetka Anna Gajda, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów współpracujących z tą placówką oraz stali czytelnicy. Elżbieta Tkacz - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej złożyła podziękowanie Burmistrzom: Januszowi Dąbrowskiemu i Tadeuszowi Pijanowskiemu za wyrozumiałość oraz Dowódcy Garnizonu Jarosław ppłk. Kazimierzowi Piotrowiczowi za bezinteresowną pomoc przy pracach remontowych i przeprowadzce.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 i Nr 4 oraz Publicznego Gimnazjum Nr 3 prezentowali nagrodzone prace finalistów konkursu Literackiej Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej zatytułowanego "Widziane oczyma wiosny". Konkurs odbył się na początku roku. Komisja konkursowa w kategorii klas I - III przyznała I nagrodę Nikoletcie Rusinkiewicz, II miejsce - Karolinie Chmielowiec oraz III miejsce - Jakubowi Godasowi. Wyróżniła też Krystiana Pieszko, Martynę Pałys, Klaudię Strzałkę i Karola Zaborniaka. Warto zaznaczyć, że ci laureaci reprezentowali Szkołę Podstawową Nr 10. W kolejnej kategorii klas IV - VI zwycięzcą została Mariola Czura (SP 10), zaś wyróżnienie przyznano Agacie Krasowskiej i Marcinowi Podolcowi (również z SP 10). Spośród prac gimnazjalistów najbardziej urzekły członków komisji wiersz i proza Olgi Olesek z Publicznego Gimnazjum Nr 1. Na wyróżnienie zasłużyli: Wiktoria Mach z PG 1 oraz Paulina Kubrak z PG 3.

"Życzę wam, kochane dzieci, abyście się zaprzyjaźniły z książką. Kiedyś nie było telewizji i były dobre czasy. Życzę byście jak najszybciej rozpoznały świat książki, świat marzeń, w którym można bujać w obłokach i to jest wspaniałe. To kształtuje waszą osobowość, to sprawia że jesteście szczęśliwsze" - powiedział Burmistrz Janusz Dąbrowski. Podziękował p. Elżbiecie Tkacz, Dyrektorce Biblioteki za determinację w dążeniu do tej właśnie lokalizacji Oddziału dla Dzieci oraz nauczycielom, gdyż "dzieci są otwarte i chętne, ale bez waszej pracy i otwartości taka przygoda nie byłaby możliwa".

Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Tam warto być. Szlakiem wakacyjnych wędrówek". Pierwsze miejsce otrzymali: Anna i Krzysztof Marcinkiewicz (SP Nr 10), zaś drugie - Ewelina Dubaj (SP 11). Dyplomy dla uczniów ze świetlicy SP Nr 4 odebrała p. Barbara Eider - Chodań.

Spotkanie uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Makowisku. Znudzoną i rozkapryszoną królewnę, bohaterkę ciekawej inscenizacji "Sięgnij po książkę" potrafił odmienić biedny żak, który w ciężkiej skrzyni przyniósł książki i nauczył ją "trudnej sztuki czytania". "I wy, gdy nudzić się będziecie choć chwileczkę, zawsze sięgajcie po książeczkę" - przekonywali mali goście, bo "w książeczce płynie rzeczka, w książeczce szumi las, we wszystkich tych książeczkach tysiące przygód masz". Na zakończenie solistki z MOK-u: Anna Kroczek i Kinga Zalot zapewniały, że "bajki - znaki tamtych czasów są wśród nas".

Zofia Krzanowska
Numery archiwalne
Kwiecień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30