Strona główna » Nasze wydawnictwa » wrzesień-październik, nr 10-11 (142-143) / 2004 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

wrzesień-październik, nr 10-11 (142-143) / 2004

Na naukę pora już

1 września br. w Jarosławiu odbyło się ogólnomiejskie rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem władz miejskich, dyrektorów placówek szkół i przedszkoli w nowo utworzonym Zespole Szkół w Jarosławiu przy ul. Traugutta 5. Uroczystości poprzedzono Mszą św. w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.

Przedstawiciele władz samorządowych w osobach burmistrza Jarosławia Janusza Dąbrowskiego, zastępcy burmistrza Jarosławia Tadeusza Pijanowskiego, naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Bogdana Wołoszyna, wiceprzewodniczących Rady Miasta Jarosława Pagacza i Wacława Spiradka obecni na inauguracji dzielili się swoimi poglądami na temat trudnej sytuacji polskiej oświaty z obecnymi na spotkaniu dyrektorami szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz przedszkoli. "To po latach ocenia się i widzi jakie znaczenie ma szkoła podstawowa i gimnazjalna, edukacja to proces długofalowy, a prawdopodobnie pierwsze lata szkolne decydują w dużej mierze o dalszej edukacji. Życzę wam drodzy uczniowie, aby nowy rok szkolny pogłębił waszą wiedze, życzę radości z poznawania świata, a Państwu nauczyciele i pedagodzy życzę cierpliwości i poprawy sytuacji w jakiej znajduję oświata" - powiedział burmistrz Jarosławia Janusz Dąbrowski. W jarosławskich szkołach podstawowych uczy się blisko trzy tysiące dzieci, gimnazjalne placówki zrzeszają blisko dwa tysiące młodzieży.

"W jednym budynku funkcjonowały dwie odrębne placówki. Nie było to racjonalne przy tak trudnej sytuacji finansowej szkolnictwa. Ministerstwo Edukacji umożliwiło łączenie placówek oświatowych, więc skorzystaliśmy z takiego rozwiązania z pożytkiem dla obydwu szkół"- powiedział naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Jarosławia Bogdan Wołoszyn.

Pełnienie obowiązków dyrektora nowo utworzonego Zespołu Szkół powierzono panu Wojciechowi Popczyńskiemu. Uczniowe szkoły podstawowej i gimnazjum uświetnili rozpoczęcie roku szkolnego bardzo ciekawym programem artystycznym, nawiązujacym do zakończonych niedawno wakacji. Fragment inscenizacji dramatu Leona Kruczkowskiego"Niemcy" w wykonaniu uczniów klas gimnazjalnych nawoływał do refleksji związnej z rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Iwona Międlar
Numery archiwalne
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31