Strona główna » Nasze wydawnictwa » wrzesień-październik, nr 10-11 (142-143) / 2004 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

wrzesień-październik, nr 10-11 (142-143) / 2004

Wycieczka do rzeszowskich redakcji uczniów z kół dziennikarskich

Jak pracują dziennikarze? 

 

Telewizja Rzeszów, Radio Rzeszów i redakcja gazety "Super Nowości" - te miejsca były celem wycieczki uczniów z kółka dziennikarskiego Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu. Towarzyszyli nam też uczniowie klasy VI d z naszej szkoły oraz z kółek dziennikarskich Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. książąt Czartoryskich i Gimnazjum nr 3.

Zgraną grupą weszliśmy do autobusu przed budynkiem naszej szkoły. Były śmiechy i chichoty, zdarzały się także psoty. Co się wydarzy u celu wyprawy, nie wiedział nikt. Czar marzeń znikł, gdy trafiliśmy wprost na parking przed gmach Telewizji Rzeszów. Musieliśmy poczekać na wejście, ale i to minęło nam bardzo przyjemnie. Spotkaliśmy pana strażaka pilnującego kilku wozów służbowych. Pozwolił on nam bawić się w jednym z nich. Niestety, strażacy musieli w końcu odjechać. Wtedy udaliśmy się na spacer po uliczkach Rzeszowa. Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc - takich jak Uniwersytet Rzeszowski czy biblioteka uniwersytecka.

W końcu doczekaliśmy się wejścia do gmachu telewizji. Było wspaniale. Zobaczyliśmy studio, montażownię, a nawet archiwum. Obejrzeliśmy film, który w prosty sposób opowiedział nam o początkach funkcjonowania tego miejsca. Dowiedzieliśmy się, jak dużo pracy trzeba włożyć, abyśmy powstał materiał, który w efekcie widzimy na ekranie telewizora. Dzięki temu rozumiemy choć trochę pracę dziennikarzy telewizyjnych. Z niektórymi z nich (np. z panem Grzegorzem Boratynem) mieliśmy okazję porozmawiać.

Sprzed siedziby telewizji udaliśmy się do Radia Rzeszów. Tam również było cudownie. Uważnie słuchaliśmy opowieści pani Marii Wisz, znanej dziennikarki radiowej i telewizyjnej. Mówiła nam o audycjach oraz śmiesznych, a jednocześnie przerażających zdarzeniach występujących nieraz podczas pracy. Dwie osoby z naszej grupy można było usłyszeć w audycji prowadzonej na żywo.

Kolejnym celem naszej wycieczki była wizyta w redakcji dziennika "Super Nowości". Zaobserwowaliśmy, że praca w gazecie to ciągłe zbieranie informacji, redagowanie ich, a następnie formatowanie w komputerze. Na specjalnych szablonach znajdują się artykuły, z których to zestawia się czasopismo do druku.

Po wyjściu z redakcji pozowaliśmy do zdjęcia, które ukazało się w "Super Nowościach".

Wycieczkę zorganizował nam pan Piotr Czech, który w naszej "Czwórce" prowadzi kółko dziennikarskie. Opiekę nad nami sprawowali również: pani Barbara Iwasieczko i pan Krzysztof Kubaszek.

Aleksandra Nieprzecka, kl. IV d
Koło dziennikarskie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu
Numery archiwalne
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31