Strona główna » Nasze wydawnictwa » maj-czerwiec, nr 6-7 (138-139) / 2004 » Sport
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

maj-czerwiec, nr 6-7 (138-139) / 2004

Finał Miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W przeprowadzonym dnia 15 kwietnia br. Finale Miejskim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Jarosławiu, którego celem jest m.in. podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, uczestniczyły reprezentacje jedenastu szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu miasta. Organizatorzy Turnieju, którymi tradycyjnie są : Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta, Komenda Powiatowa Policji oraz Automobilklub Rzeszowski - Delegatura w Jarosławiu wysoko ocenili poziom wiedzy biorących udział w imprezie dzieci.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji pisemnych (test składający się z 25 pytań ) oraz jazdy sprawnościowej na rowerze zwycięzcami Turnieju zostały reprezentacje:

W kategorii Szkół Podstawowych:

• I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 6 110 pkt w składzie: Marcin SIUŚTA, Michał BRUD, Rafał PAŁCZYŃSKI,
  • II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 10 90 pkt,
  • III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 7 69 pkt.
W kategorii Szkół Gimnazjalnych:
  • I miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 3 112 pkt w składzie: Michał Zubrzycki, Andrzej Pilch, Krzysztof Sowa,
  • II miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 5 86 pkt.
  • III miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 2 80 pkt.

Szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zakwalifikowały się do Finału Powiatowego Turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta Jarosławia.

W rozegranym dnia 30.04.br. Finale tego Turnieju w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Rudołowic gm. Roźwienica (ekipa reprezentująca miasta - SP N6 zajęła III miejsce) zaś w kategorii gimnazjów zwycięstwo odnieśli reprezentanci Gimnazjum w Pełkiniach gm. Jarosław (II-gie miejsce w tej kategorii zajęło Gimnazjum Publiczne Nr 3 z Jarosławia).