Strona główna » Nasze wydawnictwa » styczeń-luty, nr 1-2 (134-135) / 2004 » Sesja Rady Miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

styczeń-luty, nr 1-2 (134-135) / 2004

Sesje Rady Miasta (29.12.2003,19.01.2004)
Na zdjęciu nagrodzone Złotą Odznaką Za Zasługi dla Miasta Jarosławia: p. Helena Mazur, p. Maria Lewandowska, p. Zofia Tkaczyk. | Fot. Zofia Krzanowska
Na zdjęciu nagrodzone Złotą Odznaką Za Zasługi dla Miasta Jarosławia: p. Helena Mazur, p. Maria Lewandowska, p. Zofia Tkaczyk.
Fot. Zofia Krzanowska

Po raz ostatni w 2003 r. radni obradowali w dniu 29 grudnia podejmując 10 uchwał. W sesji uczestniczyli m.in. Posłanka na Sejm RP Alicja Lis, członek Zarządu Powiatu Leszek Szczybyło, Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Konrad Fryda, Burmistrzowie: Janusz Dąbrowski, Marian Muzyczka i Tadeusz Pijanowski oraz prezesi spó-łek komunalnych i naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta.

Podczas sesji wręczyłem Złote Odznaki za Zasługi dla Miasta Jarosławia p. Zofii Tkaczyk - Prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke w latach 1993-1997, p. Marii Lewandowskiej - długoletniemu pedagogowi i wychowawcy Szkoły Podstawowej nr 2 i p. Helenie Mazur - długoletniej działaczce Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu.

Jednomyślnie przyjęte zostały cztery uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie miasta na 2003 r. w związku z niedoborem planu wydatków dotyczącym wypłaty dodatków mieszkaniowych, w związku z otrzymaniem środków z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej, ze względu na podpisanie przez Urząd Miasta umowy zlecenia z Centrum Metodycznym Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej w Warszawie na realizację programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich oraz z powodu zapłaty należności za usługę instalacji i montażu nowej centrali telefonicznej.

Również jednomyślnie na wniosek mieszkańców nadano nazwę ul. Romana Koby dla ulicy bocznej Pogodnej oraz na wniosek Antoniego Krausa nadano nazwę Pasaż Jerzego Hordyńskiego pasowi komunikacyjnemu na os. Armii Krajowej.

Kolejna uchwała przyjęta jednomyślnie dotyczyła ustalenia w 2004 r. maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie nauczycieli szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Jarosław.

Następnie na wniosek grupy radnych jednomyślnie poszerzono skład Komisji Rozwoju Miasta powołując radnego p. Romana Zemana.

W wyniku dyskusji, 13 głosami za, przy 2 wstrzymujących się została przyjęta uchwała w sprawie gospodarowania mieniem komunalnym. Radni zdecydowali, że pozyskane z gminnego lasu drewno może być sprzedane według cennika obowiązującego w Nadleśnictwie Radymno, natomiast w przypadku braku nabywców upoważniono Burmistrza do przekazania drewna jako darowizny na rzecz Jarosławskiego Klubu Sportowego 1909.

* * *


W pełnym składzie Rada Miasta obradowała 19 stycznia 2004 r. podczas XXIII sesji. Obrady trwały od godz. 9-tej do godz. 17-tej. Ogółem podjęto 10 uchwał.

Najdłużej dyskutowano na temat Statutu Gminy Miejskiej Jarosław. Zgłoszono wiele poprawek do projektu przygotowanego przez Komisję Statutową i przyjęto Statut, który wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

Rada Miasta przyjęła również uchwałę w sprawie uchwalenia statutu dzielnic miasta. Na terenie Jarosławia będzie funkcjonowało, tak jak dotychczas, 7 rad dzielnic.

Jednomyślnie przyjęto uchwałę w sprawie zbycia w drodze bezprzetargowej nieruchomości gruntowej położonej przy ul. Matejki na rzecz wieczystych użytkowników. Większością głosów, przy 1 głosie przeciwnym i 1 wstrzymującym się, przyjęto zasady zwrotu wydatków przeznaczonych w ramach zadań własnych gminy na dożywianie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Dla uczniów, u których w rodzinach dochody wynoszą do 100% kryterium dochodowego ustalonego w art. 4 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej, dożywianie jest nieodpłatne, jeśli dochody wynoszą 100-150% w/w kryterium odpłatność wynosi 30%, w przypadku dochodów 150%-200% kryterium - odpłatność 80%, zaś przy dochodach powyżej 200% kryterium dochodowego - odpłatność w wysokości 100%.

Następnie jednomyślnie podjęto 4 uchwały w sprawie udzielenia upoważnienia do wydawania decyzji administracyjnych w zakresie wykonywania zadań zleconych, zadań własnych gminy i własnych o charakterze obowiązkowym.

Kolejna uchwała w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w kwocie 3 mln zł na pokrycie wydatków nie znajdujących pokrycia w planowanych dochodach miasta w 2004 r. została przyjęta 9 głosami za, przy 3 przeciwnych i 5 wstrzymujących się.

Większością głosów (przy 2 wstrzymujących się) przyjęto uchwałę o strefie płatnego parkowania i o opłacie dodatkowej. Tekst uchwały na str. 6.

Burmistrz Janusz Dąbrowski przedstawił informację na temat krytej pływalni w Jarosławiu.W związku z upadłością firmy Resbud S.A. i niedotrzymania terminów stosowane są noty obciążeniowe. Jeśli wykonawca do 10 lutego nie zgodzi się na obniżenie o 1 mln wartości netto inwestycji, dojdzie do zerwania umowy. Radni 6 głosami za, przy 4 przeciwnych i 9 wstrzymujących się, nie przyjęli informacji Burmistrza na temat realizacji budowy krytej pływalni. Przyjęto trzy wnioski: jeden (11 głosów za, 3 wstrz.) dotyczył zobowiązania Burmistrza do przedłożenia do końca stycznia 2004 r. sposobu zakończenia zadania, w drugim (za - 4, przeciw 3, wstrz. - 7) zobowiązano Burmistrza do zakończenia budowy krytej pływalni do końca lutego 2004 r., zaś w trzecim (za - 8, przeciw - 3, wstrz. - 4) zlecono Komisji Rewizyjnej przeprowadzenie kontroli realizacji tej inwestycji w terminie do 15 marca 2004 r.

Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia
Marian Janusz
Numery archiwalne
Kwiecień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30