Strona główna » Nasze wydawnictwa » październik-listopad, nr 10-11 (130-131) / 2003 » Z prac Urzędu Miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

październik-listopad, nr 10-11 (130-131) / 2003

W Krośnie

10 października 2003 r. w Krośnie doszło do spotkania Przewodniczącego Rady Miasta Jarosławia Mariana Janusza z Przewodniczącym Rady Miasta Krosna Stanisławem Stysiem w obecności członków Komisji Kultury Rady Miasta Jarosławia i Rady Miasta Krosna. Podczas wspólnego posiedzenia Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Zbigniew Możdżeń przedstawił projekt programu "Na kupieckim szlaku", z którym już wcześniej zostali zapoznani radni z Krosna. Uczestniczący w spotkaniu Zbigniew Ungeheuer Prezes Stowarzyszenia Portius nawiązał do tradycji szlaku winnego, który przebiegał przez Krosno. Wyraził słowa uznania dla projektu jarosławskiego radnego z nadzieją, że "to nie będzie konkurencja, lecz współpraca".

Zastępca Prezydenta Miasta Bronisław Baran stwierdził, iż pomysł jest bardzo dobry i z pewnością przyniesie ożywienie regionu. Przewodniczącą Komisji Kultury w Krośnie Annę Dubiel interesowały szczegóły finansowe. Zaproponowała także wspólną organizację imprez kulturalnych.

Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej z Jarosławia Bogdan Wołoszyn omówił całoroczny kalendarz imprez organizowanych w Jarosławiu. Przewodniczący Rady Marian Janusz uzupełnił wiedzę o życiu kulturalnym naszego miasta realizowanym przez Katolickie Centrum Kultury działającym przy parafii Chrystusa Króla. O problemach komunikacyjnych, budowie krytej pływalni i koniecznych inwestycjach mówił Wiceprzewodniczący Wacław Spiradek.

Rajcy z Jarosławia mogli zapoznać się z historią Krosna i imprezami kulturalnymi organizowanymi w tym mieście. Pomimo deszczu zwiedzili najważniejsze zabytki: kościół farny, którego wnętrze uważane jest za jedno z najbogatszych i najlepiej zachowanych w Małopolsce oraz kościół OO. Franciszkanów z nagrobkami: Jana Kamienieckiego, Jadwigi z Wlodków Firlejowej, Jana Jędrzejowskiego i jego żony Elżbiety z końca XVI w.

O spotkaniu samorządowców z Małopolski i Podkarpacia na temat szlaku kupieckiego przeczytają Państwo w następnym numerze Biuletynu.

Zofia Krzanowska
Numery archiwalne
Kwiecień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30