Strona główna » Nasze wydawnictwa » październik-listopad, nr 10-11 (130-131) / 2003 » Sport
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

październik-listopad, nr 10-11 (130-131) / 2003

Ze sportu szkolnego

We wrześniu, dla wielotysięcznej rzeszy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i średnich rozpoczął się kolejny rok szkolny a równolegle z nim współzawodnictwo sportowe szkół według opracowanego przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie kalendarza szkolnych imprez 2003/2004. W tym miejscu nasuwa się nam pytanie: Czy w tym roku szkolnym nasze drużyny uzyskają lepsze wyniki niż w ubiegłym? A był to dla nas rok udany.

W klasyfikacji 150-ciu gmin, których szkoły podstawowe uczestniczyły w organizowanych zawodach bardzo wysoką 24-tą lokatę zajął Jarosław, a Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Wojska Polskiego w gronie 642 startujących szkół zajęłą 18-te miejsce (w finale wojewódzkim reprezentacja chłopców tej szkoły zajęła trzecie miejsce w czwórboju lekkoatletycznym). W kategorii szkół podstawowych nasze miasto reprezentowane było jeszcze przez: SP Nr 4-284 miejsce, SP Nr 6 - 351 miejsce, SP Nr 5 - 404 miejsce oraz SP Nr 9 - 532 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

W kategorii gimnazjów (sklasyfikowano 358 szkół) 89 miejsce zajęło Gimnazjum Nr 2, 214 miejsce zajęło Gimnazjum Nr 3, a 296 miejsce Gimnazjum Nr 5. Na 55 miejscu sklasyfikowana została gmina miejska Jarosław (startowały reprezentacje 152 gmin).

Uzyskiwane (coraz lepsze) wyniki przez nasze szkoły są efektem m.in. prawidłowej koordynacji systemu rozgrywek na szczeblu miejskim przez Szkolny Związek Sportowy posiadający środki finansowe z Urzędu Miasta na organizację zawodów oraz dzięki grupie nauczycieli wychowania fizycznego, którzy realizując program, kalendarz imprez sportowych przyczyniają się do prawidłowego rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży rozbudzając jednocześnie w nich sportowe zainteresowania.

Niech mi będzie wolno tą drogą złożyć wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do osiągnięcia powyższych wyników podziękowania oraz życzenia dalszych sukcesów w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz życiu osobistym.