Strona główna » Nasze wydawnictwa » grudzień, nr 12 (120) / 2002 » Jarosławskie galerie
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

grudzień, nr 12 (120) / 2002

Jarosławy 2000 c.d.
Honorową nagrodę Burmistrza Miasta "Jarosława 2002" otrzymali:

- w dziedzinie ekologii i aktywności społecznej - pani Teresa Krasnowska

Pracę z dziećmi rozpoczęła 20 lat temu. Najpierw w Szkole Podstawowej nr 40 w Lublinie, później w Szówsku, a następnie w jarosławskiej "szóstce". Od samego początku pracę pedagoga łączyła z działalnością społeczną. Rozpropagowała w naszym mieście ideę Szkół Promujących Zdrowie. Takie imprezy jak "Łańcuch Czystych Serc", "Sadźmy drzewa", czy też festyn z okazji 100-ulecia parku miejskiego - to inicjatywy p. Teresy Krasnowskiej. Jest autorką wielu artykułów do wydawnictw ogólnopolskich, publikowała m.in. w "Liderze", "Szkole Promującej Zdrowie", "Ekoświecie" oraz lokalnych wydawnictwach: "Tece Pedagogicznej", "Biuletynie Przyrodniczym". W tym roku dzięki niej zawarte zostało Porozumienie Powiatowe Wspierające Szkoły Promujące Zdrowie. Jest prezesem Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia.

- w dziedzinie sportu i aktywności społecznej - pan Włodzimierz Rząsa Z Hutą Szkła związany jest prawie od 10-ciu lat. Zaczynając od stanowiska hutmistrza, poprzez pracę w dziale marketingu w końcu został prezesem Huty. Po przejęciu firmy przez amerykański koncern Owens Illinois, został dyrektorem do spraw osobowych. Dzięki niemu przeprowadzono wiele proekologicznych akcji, m.in. sprzątanie świata, sadzenie drzewek, konkursy ekologiczne dla dzieci i młodzieży. Za Jego przyczyną Huta Szkła wpiera takie oto m.in. imprezy sportowe: Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet imienia Leszka Gduli, Ogólnopolski Kongres Brydżowy Ziemi Jarosławskiej, Regionalny Turniej Piłki Nożnej Seniorów, imienia Mariana Lotycza. Co roku także organizowane są słynne już koncerty na rzecz jarosławskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

- w dziedzinie promocji miasta - pan Czesław Dziaduś W latach 70-tych założył Kółko Fotograficzne "Pryzmat" przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Jarosławiu. Przez 15 lat był członkiem działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury - Klubu Fotograficznego "Atest'70", a później jednym z założycieli "Atestu "2000". Był organizatorem i uczestnikiem wielu ogólnopolskich i klubowych plenerów fotograficznych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i kilkunastu indywidualnych. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych. Na swoich zdjęciach prezentuje głównie piękno naszego miasta. Dwa lata temu został członkiem Związku Artystów Fotografików Rzeczpospolitej Polskiej i otrzymał tytuł Artysty Fotografika.

- w dziedzinie oświaty - pan Janusz Nowacki

Jest emerytowanym nauczycielem - w ubiegłym roku, po 43 latach pracy przeszedł na emeryturę. Przez te wszystkie lata pracował w Liceum Ogólnokształcącym w Jarosławiu, jako nauczyciel wychowania fizycznego. Jego pasją była gimnastyka sportowa. Jego zawodnicy i zawodniczki reprezentowali z sukcesami województwo rzeszowskie i przemyskie na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz na Mistrzostwach Polski Szkolnych Związków Sportowych. Był także organizatorem wielu obozów wędrownych dla młodzieży z Liceum i opiekunem sekcji fotograficznej na terenie szkoły.

- w dziedzinie kultury - Stowarzyszenie "Muzyka Dawna w Jarosławiu"

Dzięki młodym ludziom skupionym w tym stowarzyszeniu, Jarosław stał się sławny nie tylko w Polsce ale i Europie. Grupa zapaleńców rozpoczęła działalność siedem lat temu. Od tego czasu do naszego miasta przyjeżdżają co roku największe sławy wykonujące muzykę dawną. Festiwal "Pieśń Naszych Korzeni" przyciąga nie tylko zainteresowanych tą właśnie muzyką ale i wszystkich miłośników tradycji i kultury. Dzięki tym młodym ludziom Jarosław jest znany w świecie jako "magiczne miasto", gdzie nawet najlepsi śpiewają lepiej niż gdziekolwiek na świecie.
Numery archiwalne
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31