Strona główna » Nasze wydawnictwa » sierpień-wrzesień, nr 8-9 (116-117) / 2002 » Sport
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

sierpień-wrzesień, nr 8-9 (116-117) / 2002

SIERPIEŃ NA SPORTOWO

W sobotę 10 sierpnia br. na terenie Ośrodka Rekreacyjno - Wypoczynkowego MOSiR J-w w Radawie rozegrano VII Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia.

Tradycyjnie turniej cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno drużyn, które w nim wzięły udział (15 drużyn) jak również kibiców, których kilkuset przybyło dopingować ekipom z Rzeszowa, Łańcuta, Ropczyc, Biłgoraja , Przemyśla i oczywiście Jarosławia.

I miejsce i Puchar Burmistrza zdobyła drużyna "BŁĘKITNI" w składzie Michał Betleja z Ropczyc i Tomasz Kamuda z Rzeszowa pokonując w finale zespół "KMIECIE" z Przemyśla występujący w składzie Piotr Pająk i Rafał Kupecki. Trzecie miejsce zajęła drużyna "PLUSY" z Rzeszowa w składzie Mirosław Wilk i Bernard Dąbrowski pokonując Piotra Iwasieczko i Zbigniewa Tokarskiego grających w zespole "SPÓŹNIALSCY" z Jarosławia.

W turnieju nagrodzono również najmłodszego jego uczestnika, którym był czternastoletni Marcin Bachórz z Rzeszowa.

* * * * *

W dniach 26 - 28 sierpnia br. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu przy ul. Piekarskiej przeprowadzono, w ramach akcji LATO W MIEŚCIE, rozgrywki turnieju "DZIKICH DRUŻYN" o Puchar Burmistrza Miasta. W zawodach udział wzięło 6 drużyn - rocznik 1988 i młodsi.

Po przeprowadzeniu losowania, rozgrywki odbyły się w dwóch grupach systemem każdy z każdym. W dniu 28.08.2002 r. rozegrano zawody finałowe systemem mieszanym według zajętych w eliminacjach miejsc.

I miejsce zajęła drużyna "SAGITARIUS" pokonując drużynę "WOLTORBY" w stosunku 0 - 5 ( obie ekipy z Jarosławia ). Trzecie miejsce po wygranym meczu 4 : 1 z ekipą "ORLĘTA"- Makowisko zdobyła drużyna "POROŻE" z Jarosławia.

Najlepszym zawodnikiem a zarazem królem strzelców został Kamil SZCZEPAŃSKI, a najlepszym bramkarzem Turnieju został Łukasz MATUSZ obaj zawodnicy drużyny "Sagitarius".

Wszystkie ekipy startujące w zawodach otrzymały pamiątkowe puchary a wyróżniający się zawodnicy nagrody rzeczowe.

Drużyna "SAGITARIUS" występowała w składzie: Ł. Andrejko, M. Bichajło, M. Binkowski, J. Brodowicz, Ł. Flak, M. Goryl, D. Gwóźdź, K. Kruba, M. Kulikowski, B. Lasek, M. Łasocha, Ł. Matusz, Ł. Oczoś, K. Pałczyński, K. Prabucki, P. Rząsa, D. Skowron, K. Szczepański, W. Wojakowski. Opiekunem drużyny był Pan Bogusław MUSUR.

Organizatorami w/w imprez byli: Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.