Strona główna » Nasze wydawnictwa » czerwiec-lipiec, nr 6-7 (114-115) / 2002 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

czerwiec-lipiec, nr 6-7 (114-115) / 2002

Pod patronatem Książąt Czartoryskich

Mszą św. w Bazylice Matki Bożej Bolesnej 4 czerwca br. rozpoczęto obchody Święta Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 i Jej Patronów. Dominikanin O. Zdzisław Szmańda w homilii zwrócił uwagę na wdzierającą się w codzienność obłudę. "Obłuda niszczy człowieka, prawda natomiast wyzwala. Chodzi o to, byśmy umieli powiedzieć prawdę w taki sposób, aby owocowało dobro. Pan Bóg prowadzi nas stopniowo ku poznaniu prawdy o nas samych: kształtuje nasze sumienia i daje natchnienia" - mówił O. Zdzisław.

Wśród wielu imprez przygotowanych z okazji Święta Szkoły była m.in. akademia, zawody sportowe, konkurs piosenkarski "Wyśpiewaj sukces". Zwycięzcy turnieju wiedzy o szkole i Patronach: Dawid Siemienkiewicz i Dawid Kraus zostali nagrodzeni przez Dyrektora Tomasza Kuleszę.

W swoim wystąpieniu Wiceburmistrz Robert Wiśniewski nawiązał do wspomnień Papieża Jana Pawła II związanych z nauką w rodzinnych Wadowicach życząc, by uczniowie "pamiętali dni spędzone w szkole, zachowali we wdzięcznej pamięci grono pedagogiczne i wysiłek jaki włożyli nauczyciele dla dobrego startu w dorosłe życie".

Okolicznościową akademię, która przeniosła słuchaczy w kolorowy świat pełen przygód i podziwu dla Stwórcy przygotowali nauczyciele: Alicja Król i Adam Kroczek. Dzięki pasjom p. Marka Juchy i p. Haliny Mól, w galerii fotograficznej zaprezentowane zostały ciekawe zdjęcia pod hasłem "Dziecko w obiektywie". Autorzy: Tadeusz Sobola, Joanna Drostek, Anita Kuchta, Katarzyna Koreń, Marek Jucha, Agnieszka Kida, Sławomir Szewczyk oraz Tomasz Kulesza - to ludzie, którzy potrafią dostrzec w oczach dziecka jego nastrój. Wrażliwość poznajemy po umiejętności dostrzegania radości i smutków młodego, często zagubionego i odrzuconego człowieka. Na wystawie znalazły się również prace dzieci ze świetlicy prowadzonej przy parafii pw. Chrystusa Króla.

W uroczystości wzięli udział również: Wicestarosta Janusz Kołakowski i Wiceprzewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobocki.

Zofia Krzanowska
Numery archiwalne
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31