Strona główna » Nasze wydawnictwa » czerwiec-lipiec, nr 6-7 (114-115) / 2002 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

czerwiec-lipiec, nr 6-7 (114-115) / 2002

Wieści ze świetlicy

Przy Klasztorze OO. Dominikanów od kilku lat działa świetlica środowiskowa. Zajęcia prowadzone są w niej od poniedziałku do soboty. Podczas pobytu dzieci otrzymują różnorodną pomoc. Wśród wielu "imprez", w których uczestniczyliśmy warto wspomnieć o VII Artystycznych Spotkaniach Dzieci i Młodzieży Jarosław 2002 r. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy była myśl "Pamiętajcie o ogrodach" . Dzieci z naszej świetlicy brały udział w dwóch kategoriach konkursu:

W konkursie plastycznym wzięło udział ponad 20 dzieci.

I miejsce - Andżelika Pisarek - klasa II,
I miejsce - Monika Adamczuk - klasa VI,
I miejsce - Ania Pasławska - klasa V,
I wyróżnienie - Żaneta Duda - klasa VI.

W kategorii solistów wystąpiły:
- Ania Malawska - I GM - "Zamigotał świat",
- Justyna Mikłasz - I GM -"Na moście wiary",
- Edyta Jabłońska - III GM - "Ta sama chwila".

W koncercie galowym na zakończenie Spotkań Artystycznych Dzieci i Młodzieży śpiewała Edytka Jabłońska.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe plakietki i dyplomy. Natomiast od Ojca Przeora nagrodą były prześliczne kubeczki i upominki.

Dzieci z naszej świetlicy również wzięły udział w konkursie malarskim "Idąc przez życie z Jezusem" zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej w 2002 r. Źródłem twórczej inspiracji dzieci była Biblia.

Opiekunki i dzieci ze świetlicy dziękują wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za pomoc, którą otrzymaliśmy w ciągu całego roku szkolnego.

Bardzo dziękujemy pani Janinie Zbierak i pani Jadwidze Walankiewicz za przeprowadzenie społecznie lekcji z języka polskiego, Samorządowi Uczniowskiemu z Zespołu Szkół Mechanicznych za zorganizowanie zbiórki zeszytów oraz przekazanie słodyczy dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, p. Andrzejowi Szarkowi, p. Prezes PSS Społem, p. doktor Małgorzacie Dankiewicz za opiekę medyczną nad dziećmi, państwu Sobańskim oraz Młodzieży z Duszpasterstwa "Baszta".

Dziękujemy O. Przeorowi Dariuszowi, O. Zdzisławowi i opiekunowi świetlicy O. Grzegorzowi za to, że otaczali nas troskliwą opieką i zawsze służyli pomocą. Podziękowanie kierujemy do członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Dzięki ich pomocy, opiece i staraniom działa nasza świetlica. Na wakacjach, jak co roku, zostanie zorganizowana dla dzieci kolonia w Czerwonej Woli.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku.

Opiekunki ze świetlicy
Barbara Chruszcz Agnieszka Kapusta
Numery archiwalne
Grudzień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31