Strona główna » Nasze wydawnictwa » styczeń, nr 1 (109) / 2002 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

styczeń, nr 1 (109) / 2002

Strona 18
Uśmiech dzieciom


To nie tylko hasło tegorocznej imprezy charytatywnej zorganizowanej przez Jarosławską Fundację "Pomocna Dłoń" przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury, ale również motyw przewodni całej działalności Fundacji. Jej Prezesem od początku istnienia, a więc od 1993 r. jest Alicja Zając. W niedzielę 2 grudnia 2001 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury obdarowano ok. 300 dzieci z Domu Dziecka Nr 1 przy ul. Poniatowskiego, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, świetlic środowiskowych przy Kolegiacie i parafii NMP Królowej Polski, Polskiego Związku Niewidomych Koło w Jarosławiu, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, wszystkich gimnazjów z Jarosławia oraz z Piwody, jarosławskich szkół podstawowych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2, a także z rodzin wytypowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Łączna wartość paczek to ok. 30 tys. zł. W programie artystycznym przygotowanym na tę okazję wystąpił zespół Państwowego Ogniska Baletowego oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3.
Lista ofiarodawców:


1. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe "Grafit" - Urszula i Zbigniew Dąbrowscy,
2. ZPDz "Jarlan" S.A. - Dyrektor Krzysztof Dajczak,
3. Firma Handlowa "Maxi" - Zofia i Krzysztof Garczyńscy,
4. Sklep "Delikatesy" - Janusz Wiśniewski,
5. Sklep "Misiek" - Beata i Adam Narolscy,
6. Sklep Papierniczy "Pióro" J. i R. Długosz,
7. Firma Handlowo - Usługowa Franciszek Siara,
8. Hala Targowa - Alicja Kopczak,
9. Firma Handlowa AGD - Danuta Szczepanik,
10. Dom Towarowy - Szczepan Łąka,
11. Firma Handlowa "Max",
12. Firma Handlowo - Usługowa "Grafix" - Mariusz Tarkowski,
13. Firma "Paula" - Wiesława Zawadzka,
14. Sklep "Tecza" - Maria Nykiel,
15. Spółka Cywilna - Beata Maziarka i Edyta Wolak,
16. Sklep "Olimpia" - Genowefa i Wojciech Chrobak,
17. Sklep Odzieżowy - Robert Ryjoch,
18. Sklep "Bobo" - Elżbieta Pałys,
19. ZPC "San" S.A. - Dyrektor Jan Pajda,
20. Fabryka Ciast i Cukrów Dra Stanisława Gurgula,
21. Sklep "Kopciuszek" - Mariola Lesiak,
22. Sklep "Sara" - Krystyna Woźniak,
23. Księgarnia "Logos" - Bogusław Wilk,
24. Sklep "Delikatesy" Teresa i Anna Jamrozik,
25. Sklep samoobsługowy - Jacek Krzywonos,
26. Firma Handlowa "Big - Star" - Stanisław Wilk,
27. Dom Towarowy "Centrum" - Wiesław Wrucha,
28. Wytwórnia Wyrobów Cukierniczych - Maciej Kuźniarowski,
29. Salon Mody "Tajga" - Krystyna Górska,
30. PSS "Społem" - Prezes Alicja Jużyniec, Wiceprezes Kazimierz Makulski,
31. Dom Towarowy "Centrum" - Janusz Czemeryński,
32. Mega Delikatesy Centrum - Anna i Krzysztof Gradowscy,
33. Biedronka,
34. Hurtownia owoców - Stanisław Czemerda,
35. Ciastkarnia Bal - Maria i Lesław Bal.

Szczególne podziękowania organizatorzy składają p. Stanisławowi Czemerdzie oraz p.p. Marii i Lesławowi Balom, którzy owocami i słodyczami częstowali wszystkich obecnych. Osobom i firmom najbardziej zaangażowanym w akcję rozdano 11 srebrnych serduszek. Oprócz ofiarodawców otrzymały je Teresa Piątek Dyrektor MOK-u i Janina Suchożak instruktor MOK. Obie panie już kilkakrotnie brały udział w akcjach organizowanych przez Jarosławską Fundację "Pomocna Dłoń".

Zofia Krzanowska


OGŁOSZENIA


WYSTAWY Miejskiego Ośrodka Kultury:

 • Galeria Rynek 6: Zdzisław Okopski Malarstwo
 • Mała Galeria, pl. Mickiewicza 6: Teresa Ulma - Rysunek.

  Kino "IKAR" zaprasza:
 • 22.01.-27.01. - na film prod. USA pt. "Oczy anioła", l. 15.
 • 29.01.- 3.02. - na film prod. USA pt. "Kod dostępu". l. 15.

 • Kino Westerplatte wyświetla od 18 do 27.01.2002 r. film animowany "Spotkanie z Jezusem" w reżyserii Stanisława Sokołowa i Derka Hayesa.
  Seanse od poniedziałku do piątku o godz. 9.30 i 15.30, w soboty i niedziele o godz. 15.30.
  Bilety w cenie 10 zł, grupy zorganizowane - szkoły 8 zł.
  Film zrealizowany przy użyciu 260 trzydziestocentymetrowych kukiełek w scenach filmowanych nawet w sześciu planach jednocześnie, w miniaturowej Judei sprzed blisko 2000 lat. Dwunastoletnia Tamar i jej ojciec Jair spotykają niezwykłego cieślę o imieniu Jezus. Dziewczynka zafascynowana osobowością Jezusa przyłącza się do rosnącej gromady jego zwolenników. Jair będąc świadkiem cudownego uzdrowienia, zastanawia się czy ulec błaganiom żony i zgodzić się, by Jezus uzdrowił chorą Tamar.


  Gość Małej Galerii


  Niezwykle skromna artystka Teresa Ulma pod namową przyjaciół zdecydowała się na zorganizowanie wystawy rysunku, której otwarcie odbyło się 11 stycznia 2002 r. w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. "Kariera artystyczna Teresy Ulmy rozwijała się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu pod okiem Edwarda Kieferlinga. Zawsze skupiona i obserwująca. W jej ręku rzeczy proste, zwyczajne urastają do rangi dzieł sztuki" powiedziała Wiesława Wideryńska, kustosz wystawy. Autorka prac przyznała, że obecna ekspozycja jest pierwszym etapem czyli lekkim odsłonięciem zasłony. Drugim etapem będzie - planowana na maj br. szersza wystawa w Galerii Rynek 6. "Przyznaję, że wiele wysiłku włożyłam, żeby wybrać rysunki na dzisiejszą wystawę" - dodała artystka. Teresa Ulma jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i małą formą rzeźbiarską. Zorganizowała kilka wystaw indywidualnych, brała udział w wystawach zbiorowych m.in. w Galerii "Mistral" w La Beguole de Mazenc we Francji. Od 1989 r. uczy w Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. "Stajemy zachwyceni, ale spokojni obok pięknych, barwnych martwych natur, gdzie istnieje pewien artystyczny porządek, który odbieramy, jako poczucie ładu, ciszy, spokoju, harmonii... Subtelne kolorystyczne tony, wyrafinowane układy martwych natur, poetycki nastrój kompozycji lokują artystkę w długim nurcie kobiet z uporem realizujących swoje wizje sztuki" - napisał w katalogu wystawy historyk sztuki Tomasz Kisiel. Teresa Ulma jest osobą bardzo wrażliwą i życzliwą, ma wielu przyjaciół, o czym świadczy ich obecność na inauguracji. Poetka Anna Bryszewska napisała okolicznościowy limeryk, który podarowała artystce.

  Zofia Krzanowska

  Numery archiwalne
  Styczeń 2020
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12