Strona główna » Nasze wydawnictwa » grudzień, nr 11 (108) / 2001 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

grudzień, nr 11 (108) / 2001

Strona 15
Nz. (od lewej) Burmistrz Jan Gilowski, Starosta Franciszek Strzępek, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. w Warszawie Andrzej Lipko, Wiceprezes Jan Anysz, Dyrektor Zakładu Gazowniczego w Jarosławiu Jakub Sikora
Nz. (od lewej) Burmistrz Jan Gilowski, Starosta Franciszek Strzępek, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. w Warszawie Andrzej Lipko, Wiceprezes Jan Anysz, Dyrektor Zakładu Gazowniczego w Jarosławiu Jakub Sikora
Dar dla Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Jarosławiu

Powiatowa Straż Pożarna obsługuje 123 tys. mieszkańców powiatu jarosławskiego. Jest to czwarta co do wielkości po Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu jednostka w województwie podkarpackim. Zatrudnia 82 funkcjonariuszy, w tym 60 osób w tzw. podziale bojowym. Wyposażona jest w trzy średnie samochody gaśnicze, jeden ciężki jelcz, cysternę na wodę o pojemności 18 m3 i samochód do ratownictwa drogowego.

Sukcesy i problemy Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Jarosławiu omawiał 29 listopada 2001 r. Komendant Marek Kondracki podczas spotkania, w którym uczestniczyli: Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. Andrzej Lipko, Wiceprezes Jan Anysz, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Powiatowej Straży Pożarnej Jerzy Bojda, Burmistrz Jarosławia Jan Gilowski, Starosta Franciszek Strzępek oraz Dyrektor Zakładu Gazowniczego w Jarosławiu Jakub Sikora.

Komendant Kondracki podziękował Zarządowi Głównemu PGNiG S.A. za czek na kwotę 61 tys. zł, za który zakupiono: termowentylator do ratownictwa chemicznego, dwa komplety ubrań żaroochronnych, trzy ubrania gazoszczelne do ratownictwa gazowego oraz zestaw uszczelniający jako rozbudowę dotychczas funkcjonującego systemu. Złożone zostało zamówienie na motopompę, która niebawem będzie przywieziona do Jarosławia.

Prezes Zarządu Głównego Andrzej Lipko powiedział: "Dobra tradycja towarzyszy Świętu Górnika, gdyż postanowiliśmy obdarowywać społeczeństwo tego regionu. Sprzęt, który dzisiaj był prezentowany może być wykorzystany podczas różnego rodzaju awarii, także tych związanych z przesyłem gazu czy wydobyciem ropy naftowej. Życzę, by był on jedynie elementem ekspozycji, by nie było konieczności wykorzystania go w akcji".

W imieniu Wojewódzkiej Komendy PSP za przekazany dar podziękował Zastępca Komendanta Jerzy Bojda. Złożył też życzenia dalszego rozwoju górnictwa naftowego i gazownictwa z okazji Barbórki. Komendant Marek Kondracki podkreślił dobrą współpracę z władzami miasta i powiatu. Zwrócił też uwagę na wspólne działania prowadzone z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zofia Krzanowska

Dzień Górnika w Jarosławiu

Zorganizowana przez Oddział Zakład Gazowniczy w Jarosławiu 29 listopada 2001 r. akademia z okazji "Dnia Górnika - Barbórki 2001" była imprezą o szczególnym charakterze, skłaniającą do refleksji, wspomnień oraz dokonania podsumowania nie tylko bieżącego roku, ale również minionego, owocnego okresu działalności. Zakład stał się w tym roku spadkobiercą wiekowej już tradycji gazownictwa w Jarosławiu. 30 września 2001 r. minęło bowiem 100 lat od wybudowania Zakładu Gazowego Miejskiego.

Obchody roku jubileuszowego rozpoczęto w nietypowy sposób przez zorganizowanie Mistrzostw PGNiG S.A. w narciarstwie alpejskim. Pod patronatem Prezesa PGNiG S.A. odbyła się 22-23 czerwca br. tradycyjna zakładowa impreza rekreacyjno-sportowa Mundial-Gaz w Radawie, która przeistoczyła się w Mistrzostwa PGNiG S.A. w Piłce Kopanej. Najważniejszą jednak imprezą bieżącego roku była II Małopolska Konferencja Energetyczna "Gaz ziemny - Ekologia, Ekonomia, Nowe technologie" JARGAZ 2001, zorganizowana 4-6 października w Przemyślu w 100 rocznicę uruchomienia gazowni.

Prezydent Rzeczypospolitej Polski postanowieniem z dnia 21 września 2001 r. przyznał za wieloletnią nienaganną, sumienną i owocną pracę na rzecz zakładu, społeczeństwa i lokalnego środowiska pracownikowi naszego Zakładu Pani Lidii Graff - Złoty Krzyż Zasługi, który został wręczony przez Wicewojewodę Podkarpackiego Pana Wiesława Różyckiego.

Na wniosek Oddziału Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. w Warszawie nadał Odznakę Zasłużony dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa dla następujących pracowników Zakładu Gazowniczego w Jarosławiu: Kazimiera Łagocka, Ryszard Bochnak, Zdzisław Bosakowski, Andrzej Gloc, Stanisław Gonek i Ryszard Wojciechowski. Odznaki zostały wręczone przez Wiceprezesa Zarządu PGNiG S. A. Jana Anysza.

Tegoroczne święto branżowe Dzień Górnika obchodzone jest w okresie kolejnych przekształceń w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie S.A.

Prezydent RP swoimi postanowieniami z dnia 7 listopada 2001 r. nadał Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski następującym pracownikom: Krzysztof Lachczyk, Jerzy Wojciechowski (z Jarosławia), a z dnia 13 września 2001 r. nadał Złote Krzyże Zasługi kolejnym pracownikom: Jerzy Czerwenak, Jan Żelazny. Podczas uroczystej akademii dekoracji wysokimi odznaczeniami państwowymi dokonał Wicewojewoda Podkarpacki Kazimierz Surowiec. Również w czasie tej uroczystości - w uznaniu zasług na rzecz gazownictwa i zakładu - zostały wręczone 20 osobom stopnie górnicze: inżyniera, technika i górnika. Okolicznościowe dyplomy i gratulacje składali: Andrzej Lipko - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. oraz Jan Anysz - Wiceprezes Zarządu PGNiG S.A.

Dyrektor Zakładu Gazowniczego w Jarosławiu
Jakub Sikora
Numery archiwalne
Wrzesień 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30