Strona główna » Nasze wydawnictwa » grudzień, nr 11 (108) / 2001 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

grudzień, nr 11 (108) / 2001

Strona 16
W Miejskim Przedszkolu Nr 3...

... Mógłbym się wybierać stale,
a przynajmniej raz na tydzień,
by odwiedzać teatr lalek,
kiedy jakiś spektakl idzie.
Jeśli znam te sztuki nawet
- program, scenki, dekoracje,
to na tyle są ciekawe,
że chcę ujrzeć jeszcze raz je ...

/"Teatr lalek" W. Cerklewicz/

Wszyscy chętnie oglądamy przedstawienia - jak wspomina poeta - i chętnie w nich uczestniczymy.
26 listopada br. w Miejskim Przedszkolu Nr 3 im. M. Kownackiej w Jarosławiu ul. Legionów 11 przedszkolaki z grup o wdzięcznych nazwach "Róże" i "Fiołki" pod kierunkiem nauczycielek mgr Aliny Mazur, Lucyny Cichy, Magdaleny Strączkowskiej ucieszyły nas pięknym i barwnym widowiskiem pt: "Pożeganie Jesieni".

Na tle nastrojowej, bardzo kolorowej, jesiennej dekoracji - dzieci w wesołych, pomysłowych strojach zaprezentowały m.in. utwory Jana Brzechwy i patronki przedszkola Marii Kownackiej. Widzom bardzo podobały się zainscenizowane wiersze oraz piosenki i układy taneczne. Nastrój jesiennej melancholii przeplatany był wesołą muzyką.

Patrząc w okno, uświadamiamy sobie nagle, że jesień naprawdę odeszła, zapakowała swoje kolorowe skarby do "kufrów i skrzyni".

"Pożeganie Jesieni" było spektaklem, który widzowie z pewnością obejrzeliby jeszcze wiele razy, ale także nie zapomną go.

* * * * *


Andrzeju, Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju,
wolę swoją okaż, miłego mi pokaż..."


Zabawę andrzejkową dzieci w Miejskim Przedszkolu Nr 3 im. M. Kownackiej rozpoczęły od barwnego korowodu z piosenką na ustach:

"Chłopcy, dziewczęta dalej spieszmy się,
Wróżba na nas czeka, wzywa nas z daleka.
starsi już poszli, a młodsi jeszcze nie.
Hej hop - sa - sa! Wróżba toczy się ..."

Dużo radości i śmiechu wywołały właśnie wróżby andrzejkowe: "Kim będę, gdy dorosnę", "Komu pierwszemu spełnią się marzenia, a "Kto najszybciej zmieni stan cywilny" itp.

Taneczne wężyki, koła, korowody były przeplatane konkursami, w których uczestnicy popisywali się zręcznością, umiejętnością śpiewu, poczuciem humoru, siłą mięśni.

Atrakcyjne i ciekawe stroje dzieci zachwycały pomysłowością i wesołymi kolorami. Dużą przyjemność sprawiły dzieciom - uczestnikom konkursów miłe nagrody.

Różnorodność pomysłów i wspaniała inwencja twórcza nauczycielek pozwoliły dzieciom przeżyć radośnie i ciekawie andrzejkowy bal.

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 3
im. Marii Kownackiej
Dorota Muzyczka

Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta
Panu Stanisławowi Sobockiemu
serdeczne gratulacje
z okazji otrzymania orderu
"Gloria Medicinae"
składają
członkowie Rady i Zarządu Miasta JarosławiaKanarki na wystawie


Grzegorz Kalemba, Krzysztof Polucha, Piotr Dąbrowski, Zbigniew Hajnosz, Bogumił Ożga, Mariusz Dyrkacz, Sławomir Wojdyła - to niecodzienni pasjonaci, którzy zaprezentowali kanarki na wystawie otwartej w dniach 23-25 listopada 2001 r. w Miejskim Ośrodku Kultury. Imprezę zorganizował działający od kilku lat w Jarosławiu Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych, którego Prezesem jest p. Bogumił Ożga. Wystawa zorganizowana była po raz drugi. Laikom trudno uwierzyć, że w przyrodzie występuje tak wiele rodzajów kanarków różniących się ubarwieniem i wielkością. Na wystawie zobaczyć można było aż 10 gatunków śpiewających ptaków, pochodzących z Japonii, Australii, Afryki i Chin.
Numery archiwalne
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31