Strona główna » Nasze wydawnictwa » czerwiec-lipiec, nr 6-7 (176-177) / 2007 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

czerwiec-lipiec, nr 6-7 (176-177) / 2007

Dzień Dziecka
Dzień Dziecka obfitował w wiele atrakcji i sportowych rozgrywek na Rynku naszego miasta. | Fot. Paweł Wolontkowski
Dzień Dziecka obfitował w wiele atrakcji i sportowych rozgrywek na Rynku naszego miasta.
Fot. Paweł Wolontkowski

W tym roku główne uroczystości z okazji Dnia Dziecka odbyły się w centrum Jarosławia. Organizatorami wspólnych zajęć byli: Urząd Miasta - Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, PGKiM, Sanepid, Starostwo Powiatowe.

Mimo zaplanowanych wcześniej przez szkoły innych atrakcji czy wycieczek, na Rynku pojawiły się dzieci w dwóch grupach: szkoły podstawowe i gimnazja. Program był bardzo bogaty: tańce piosenki, rysowanie karykatur i portretów, rozgrywki sportowe, konkurs ekologiczny. Dzieci układały rozsypankę wykazując się znajomością flag państw europejskich. Dziewczynki wykazały się dużą pomysłowością w przebraniu za słynną Pippi Landgstrumpf. Kolejne konkursy to "Mój bajkowy świat" oraz "Świat moich marzeń". Wśród rozgrywek sportowych wymienić należy: rzut przyborem do celu, skoki obunóż na skakance, wyścig slalomem z woreczkiem na rakietce do badmintona, czy strzał do bramki.

Z dużym entuzjazmem najmłodsi przyjęli czytanie wiersza Jana Brzechwy pt. "Lokomotywa" przez burmistrza Andrzeja Wyczawskiego, dyrektorkę Miejskiej Biblioteki Publicznej Elżbietę Tkacz i prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Annę Korczewską. Delegacja dzieci przekazała burmistrzowi list, w którym prosiła, by wbibliotece było dużo nowych iciekawych książek.

Zofia Krzanowska
Numery archiwalne