Nasze wydawnictwa

styczeń-luty, nr 1-2 (171-172) / 2007

Młodości! Ty nad poziomy wylatuj...
Wychowankowie świetlicy TPD w Jarosławiu | Fot. Zofia Krzanowska
Wychowankowie świetlicy TPD w Jarosławiu
Fot. Zofia Krzanowska

Święto Szkoły Podstawowej Nr 11 ma swój wyjątkowy urok, gdyż odbywa się zawsze w przededniu Świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego? Otóż Patron Adam Mickiewicz urodził się w Wigilię 1798 r. i w tym dniu miał też swoje imieniny.

Centralnym punktem uroczystości była Msza św. w kościele pw. Trójcy Św., której przewodniczył o. Arkadiusz. W homilii zachęcał do refleksji: "Pragniemy zrobić mały przystanek. Chcemy wyciszyć się zanim znowu wsiądziemy do tego pędzącego ekspresu, którym jest nasze życie. Pozwól sobie na garść wspomnień i obudź te najlepsze - dadzą ci energię na następne dni".

Przybyłych na uroczystość gości: zastępcę burmistrza Bogdana Wołoszyna, przewodniczącego komisji oświaty RM Antoniego Lotycza, a także przedstawicieli innych placówek oświatowych i kulturalnych powitała dyr. Anna Korczewska.

W swoim wystąpieniu zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn podziękował dyrekcji, gronu pedagogicznemu i uczniom za pracę, która przynosi owoce w postaci nagród na olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

W części artystycznej uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Magdaleny Makowskiej, Alicji Droździel oraz Haliny Ziobrowskiej - Lotycz przedstawili program o Patronie Szkoły. Pojawiła się symboliczna "czara złota", bo - jak zachęcali cytując "Pieśń Filaretów" - "Hej, użyjmy żywota! Wszak żyjem tylko raz; Niechaj ta czara złota nie próżno wabi nas".

Najmłodsi uczniowie wyśpiewali: "Życzymy szkole na imieniny ścian kolorowych i ławek zdrowych, wiele hałasu tylko z radości, by same piątki były jej gośćmi i miała zawsze wesołą minę".

Okres przedświąteczny był motywacją do wystawienia jasełek, których przygotowaniem zajął się o. Arkadiusz Aleksander Chuchra oraz Ewa Durbajło.

Z życzeniami zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń wszyscy rozeszli się do swoich domów.

Zofia Krzanowska
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65