Strona główna » Nasze wydawnictwa » styczeń-luty, nr 1-2 (171-172) / 2007 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

styczeń-luty, nr 1-2 (171-172) / 2007

Spełnianie marzeń

Ostatni czas w świetlicy środowiskowej obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, do których zalicza się zabawa andrzejkowa, "Mikołaj", koncert charytatywny i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

29.11.ub.r. odbył się wieczór andrzejkowy, podczas którego dzieci brały udział we wróżbach, które dotyczyły kim zostaną, gdy dorosną, kto pierwszy wstąpi w związek małżeński oraz czy spełnią się ich marzenia. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i chętnie brali udział w konkursach i zabawach. Potem nadszedł "Mikołaj" - tegoroczna wizyta była inna od dotychczasowych, ponieważ dzieci były we "Frikolandzie" w Rzeszowie, gdzie spędziły czas bawiąc się na dmuchanych zjeżdżalniach, skakańcach i zamku. Po skończonej zabawie udaliśmy się do McDonalda.

14.12.ub.r. odbył się Mikołajkowy Koncert Charytatywny w MOK, który przebiegał pod patronatem LO im. M. Kopernika. Młodzież jarosławska przeprowadziła zbiórkę pieniężną dla świetlic środowiskowych. Dzieci włączyły się przygotowując kiermasz kartek świątecznych i ozdób choinkowych.

Zbliżały się święta i dzieci zrobiły stroiki świąteczne, z którymi udały się do wszystkich sponsorów i ofiarodawców oraz osób, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do działalności świetlicy.

Swoje życzenia i podziękowania skierowały do ks. proboszcza Mariana Bocho, prof. Stanisława Lenara, prezesa Owens - Illinois Adama Gajewskiego, który przekazał środki finansowe na "Mikołaja" i działalność świetlicy, Andrzeja Szarka, który zaopatruje świetlicę w wędliny i mięso, Andrzeja Lichończaka - wiceprzewodniczącego RM za zaangażowanie i pomoc, Weronice Hałabus - charytatywnie pracującej w kuchni, Marii Mączce za mięso i wędliny oraz Joannie, Magdzie i Tomaszowi Stec za czas spędzany w świetlicy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi, a w Nowym Roku życzymy obfitych łask, błogosławieństwa i opieki Bożej Rodzicielki.

Opiekun świetlicy środowiskowej
mgr Katarzyna Furtak
Numery archiwalne
Wrzesień 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30