Strona główna » Nasze wydawnictwa » styczeń-luty, nr 1-2 (171-172) / 2007 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

styczeń-luty, nr 1-2 (171-172) / 2007

Artystyczna galeria

4.656 zł zebrano w Klubie Kotłownia - Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich podczas Wielkiej Galerii Artystycznej rozpoczynającej w dniu 20 grudnia XIII Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży.

"Powiedz mi, co w życiu ważne jest" - to hasło, które przyświeca akcji. Akwarele i obrazy olejne Zbigniewa Petru, stroiki, kartki świąteczne, domki z piernika i upominki wystawiane na aukcji cieszyły się dużym zainteresowaniem. Gościem specjalnym okazał się poseł na Sejm RP Jan Rokita, którego do Jarosławia zaprosił kolega klubowy Tomasz Kulesza - inicjator i organizator imprezy organizowanej w Jarosławiu od 13 lat. "Moja obecność wśród Państwa wiąże się z zobowiązaniem wobec Tomasza (Kuleszy - przyp. aut.), Jarosław jest mi bliski, korzenie mojej rodziny sięgają właśnie tutaj, matka przebywała przez pierwsze lata życia właśnie w Państwa mieście, a dziadek po I wojnie światowej w Jarosławiu prowadził firmę budowlaną, mieszkał w jednej z kamienic przy Rynku, a kilka z nich wybudował. Niestety nie wiem, które to budynki...".

W aukcji uczestniczyli m.in.: członkowie jarosławskiego Klubu Rotary (jako współorganizator imprezy), poseł Mieczysław Golba, dyr. Domu Dziecka w Jarosławiu Małgorzata Foryś, radni RM, spośród obecnych UM Jarosławia reprezentowali: burmistrz Andrzej Wyczawski, zastępca Bogdan Wołoszyn, a powiat starosta Tadeusz Chrzan.

Zofia Karwańska prowadziła część artystyczną, która poprzedziła licytację. Uczniowie ZSO wykonywali kolędy i pastorałki (w aranżacji Adama Kroczka) wprowadzając wszystkich w uroczy nastrój Bożego Narodzenia.

Iwona Międlar
Wielka Galeria Artystyczna w ZSO im. Ks. Czartoryskich. Zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn licytuje obraz "Staw w parku" Z. Petru. | Fot. Iwona Międlar
Wielka Galeria Artystyczna w ZSO im. Ks. Czartoryskich. Zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn licytuje obraz "Staw w parku" Z. Petru.
Fot. Iwona Międlar
Numery archiwalne
Wrzesień 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30