Strona główna » Nasze wydawnictwa » styczeń-luty, nr 1-2 (171-172) / 2007 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

styczeń-luty, nr 1-2 (171-172) / 2007

Promocja przewodnika o kościółku Św. Ducha
Na zdj. od prawej: T. Chrzan, A. Wyczawski, R. Nykun. J. Hołub, M. Gilarski, G. Chudzik | Fot. Zofia Krzanowska
Na zdj. od prawej: T. Chrzan, A. Wyczawski, R. Nykun. J. Hołub, M. Gilarski, G. Chudzik
Fot. Zofia Krzanowska

17.01.2007 r. w sali narad Urzędu Miasta odbyła się promocja książki "Kościół Świętego Ducha w Jarosławia" autorstwa Jacka Hołuba, wydanej przez Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek. Jest to już czwarty napisany przez Jacka przewodnik po zabytkach sakralnych. Wcześniej ukazały się: "Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej", "Dawne Opactwo PP. Benedyktynek - Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej" i "Dawne kolegium oo. Jezuitów - Kolegiata pw. Bożego Ciała".

Gospodarzem spotkania, które odbyło się w przededniu 50. rocznicy śmierci ks. kanonika Mieczysława Lisińskiego, był burmistrz Andrzej Wyczawski, który powiedział: "Urząd Miasta będzie partycypował w rozpowszechnianiu tej pozycji, ale też włączy się w promocję zarówno miasta, powiatu, jak i Podkarpacia". Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, wśród których należy wymienić ks. Henryka Rykałę - rektora kościółka pw. Św. Ducha, ks. Marka Pieńkowskiego - dyrektora Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej, ks. Mariana Bocho - proboszcza parafii pw. Bożego Ciała, ks. Władysława Janeczkę, s. Zofię Jaremko - dyrektorkę Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Nr 2 (założonego przez ks. Mieczysława Lisińskiego), starostę Tadeusza Chrzana, wicestarostę Jacka Stańdę, naczelnika Grupy Bieszczadzkiej GOPR Grzegorza Chudzika, prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia Józefę Frendo, sponsorów, przewodników turystycznych, ratowników górskich i przyjaciół.

"W GOPR odnalazłeś to, czego w Jarosławiu brakuje - górską poetykę" - stwierdził Grzegorz Chudzik. I dodał, że Jarosław związany jest z tą instytucją przez kamienicę Orsettich, gdyż ostatni męski potomek rodu Orsettich jest wiceprezesem Bieszczadzkiej Grupy, a od tego roku jej członkiem honorowym.

Imprezę uświetnił program poetycki w wyk. uczniów z Publicznego Gimnazjum Nr 1 pod kier. nauczycielki Marty Zadorożnej. Natomiast postać "ojca ubogich i sierot" - bo takie miano ma ks. Mieczysław Lisiński - przedstawił Zdzisław Paszyński. Zapowiedział też, że niebawem ukaże się książka biograficzna o tym kapłanie, który również był radnym i założycielem dwóch domów dla potrzebującej młodzieży.

Zofia Krzanowska
Numery archiwalne
Maj 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31