Strona główna » Nasze wydawnictwa » listopad, nr 12 (96) / 2000 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

listopad, nr 12 (96) / 2000

Strona 9
Straż Miejska

Jak bumerang wraca problem nielegalnego handlu papierosami i alkoholem, prowadzonego przez turystów ze Wschodu, na terenie Jarosławia. Ten nielegalny proceder odbywa się w szczególności na bazarach i w okolicach domów towarowych. Bulwersująca dla wszystkich jest sprzedaż alkoholu i papierosów nieletnim. Straż Miejska wspólnie z Policją i Urzędem Kontroli Skarbowej regularnie przeprowadza kontrole zagrożonych miejsc. Efekty współpracy w/w służb są wymierne.

Chcę podkreślić, że nie jest to próba chwalenia pracy Straży Miejskiej, ale podkreślenie faktu, że prowadzi ona działania mające na celu ukrócenie tego procederu.

* * * * * *


Pragnę poinformować wszystkich mieszkańców, że pod nr tel. Straży Miejskiej tj. 621-34-23 zainstalowany jest automat zgłoszeniowy. W przypadku, gdy w siedzibie Straży nie będzie funkcjonariuszy, można zostawić nagraną informację z prośbą o interwencje. Ponadto Straż Miejska posiada telefon komórkowy nr 0-607-100 772. Patrol pracujący w godzinach popołudniowo-wieczornych tj. od g. 1400 do 2200 ma go przy sobie. Chcąc zgłosić prośbę o interwencję należy korzystać z tej możliwości.

Komendant SM Andrzej Jędrejko



Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego
wszystkim zatrudnionym
w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
i tym, którzy swoim zaangażowaniem wspierają ludzi chorych i potrzebujących
składamy serdeczne życzenia cierpliwości, umiejętności zrozumienia drugiego człowieka, życzliwości ludzkiej oraz sukcesów w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym

Członkowie Zarządu Miasta Jarosławia





REGULAMIN
VI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
20 i 21 stycznia 2001 r.
Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu

Celem festiwalu jest promocja współczesnej interpretacji kolęd i pastorałek oraz wymiana doświadczeń w atmosferze radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

W festiwalu mogą brać udział zespoły wokalne, wokalno-intrumentalne oraz soliści. Zespół nie może liczyć więcej niż 8 osób.
Każdy uczestnik prezentuje dwie kolędy tradycyjne bądź współczesne lub pastorałki.
Wyklucza się akompaniament z taśmy magnetofonowej lub dyskietki - nie dotyczy solistów.

Zgłoszenie do festiwalu powinno zawierać:
- kasetę z nagraniem 2 utworów konkursowych,
- kwestionariusz uczestnika,
- teksty w jednym egzemplarzu maszynopisu.

Zgłoszenia należy kierować do 20 grudnia 2000 r. na adres:
Miejski Ośrodek Kultury, Pl. Mickiewicza 6,
37-500 Jarosław tel./fax (016) 621 32 94.


Zespoły zakwalifikowane do festiwalu zostaną powiadomione pisemnie lub telefonicznie w terminie do dnia 7 stycznia 2001 r.

Uczestnikom festiwalu organizatorzy zapewniają:
pełne profesjonalne nagłośnienie (w tym 8 mikrofonów, 3 wzmacniacze instrumentalne, fortepian, pianino elektryczne, syntezatory, noclegi, jeden posiłek dziennie.

Uczestnicy korzystający z noclegów i posiłku wpłacają akredytację w wysokości 30 zł od osoby na konto:
PEKAO S.A. I O/Jarosław
10701483-2596-2321-0100 po uzyskaniu informacji zakwalifikowaniu się do festiwalu. Wykonawców oceniać będzie komisja artystyczna powołana przez organizatorów.

Kryteria oceny: dobór repertuaru, aranżacja, interpretacja, ogólny wyraz artystyczny. Laureaci festiwalu otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe oraz dyplomy.

Próba akustyczna dla przyjętych zespołów odbędzie się w dniu występu. Godzina jej rozpoczęcia zostanie podana do wiadomości wraz z informacją o dopuszczeniu do festiwalu. Przesłuchania oraz koncert laureatów mogą być za zgodą organizatorów festiwalu, lecz bez jakiejkolwiek odpłatności dla uczestników festiwalu: transmitowane przez rozgłośnie radiowe i telewizyjne, rejestrowane, nagrywane i filmowane, fotografowane dla celów prasowych i archiwalnych.

Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.
Numery archiwalne
Kwiecień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30