Strona główna » Nasze wydawnictwa » październik, nr 11 (95) / 2000 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

październik, nr 11 (95) / 2000

Strona 11
Uroczyste poświęcenie szkoły na Łazach Kostkowskich

Poświęcenia nowej Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Tadeusza Kościuszki dokonał 10 października br. Ks. Dziekan Jan Jagustyn. Symboliczne przecięcie wstęgi należało do Przewodniczącego Rady Miasta Janusza Szkodnego, Burmistrza Jana Gilowskiego, Zastępcy Burmistrza Roberta Wiśniewskiego, Kierownika Delegatury Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Elżbiety Ćwierz-Superson, Naczelnika Wydziału Oświaty UM Bogdana Wołoszyna, Przewodniczącej Rady Rodziców Marii Niemiec, najmłodszego ucznia i Dyrektorki Haliny Kic. W uroczystości uczestniczyli też przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Rady i Zarządu Miasta oraz projektanci i wykonawcy inwestycji.

Dyrektor Szkoły Halina Kic powiedziała m.in.: "Na twarzach wszystkich widzę radość i uśmiech. Nie trudno wyobrazić sobie jak wielka radość przepełnia serca najmłodszych i nasze. Sprawili to gospodarze naszego miasta modernizując i rozbudowując tę szkołę. Pozostawała ona długo w sferze marzeń. Od niedawna wydawała się snem, a dziś przyszła pora, by w to szczęście uwierzyć".

Przewodniczący Rady Miasta Janusz Szkodny wspominał trudne warunki w jakich dzieci i młodzież tej dzielnicy zdobywały wiedzę. "Dzisiaj jest ten dzień radosny, bo właśnie od tego dnia młodzież będzie miała dużo lepsze warunki do nauki, a Grono Pedagogiczne do kształtowania umysłów i ducha tejże młodzieży. Nad nami wszystkimi czuwa Patron tej szkoły, człowiek wielkiego honoru, prawdy, miłości Boga i Ojczyzny. Sądzę i wierzę, że ten duch jego prawdy i miłości do Ojczyzny będzie przepływał od Grona Pedagogicznego do serc tych najmłodszych, z których ma wyrosnąć obywatel naszej Ojczyzny; obywatel, który nad wszystko przedkłada miłość" - stwierdził. Podziękował też Kuratorium Oświaty, władzom miasta, Senatorowi RP Andrzejowi Tadeuszowi Mazurkiewiczowi oraz wszystkim ludziom dobrej woli życząc, aby ta szkoła była drugim domem.

Burmistrz Miasta Jan Gilowski uznał zaangażowanie Grona Pedagogicznego i rodziców SP Nr 9 za wzorcowe. "Życzę wielu sukcesów pedagogicznych, naukowych, a także, by społeczność jaką tworzycie była prawdziwą wspólnotą osób troszczących się o siebie nawzajem i o wizerunek całej szkoły. Niech Wasz Patron będzie wzorem patriotyzmu i postawy prawdziwego Polaka" - zakończył. "Marzycielka" p. Halina Kic otrzymała z rąk Burmistrza Jana Gilowskiego nagrodę za wybitne osiągnięcia dydaktyczne.

Słowa uznania i wdzięczności w imieniu uczniów i rodziców złożyła Wiesława Kasiak: "Jesteśmy dumni z tak wspaniałego nauczyciela, organizatora i menadżera. Dziękujemy za szkołę marzeń, która stała się rzeczywistością. To dzięki Pani Dyrektor szkoła, którą spisano na straty i której nie rokowano żadnej przyszłości, stała się dziś naszą chlubą".

Dzieci pod kierunkiem nauczycieli przygotowały bogaty program artystyczny od elementów patriotyczno - historycznych po kabaretowe ujęcie zachowań nauczycieli i "aktywnych inaczej" uczniów współczesnej szkoły. Z łezką w oku wspominano zaangażowanie śp. Burmistrza Jerzego Matusza w budowę tej placówki.

Historia szkoły zaczyna się jeszcze przed II wojną światową, kiedy nauka odbywała się w budynku prywatnym. Drewniany obiekt dla celów edukacyjnych powstał w 1946 r., zaś w 1968 r. po 4. latach budowy oddano do użytku pierwsze skrzydło murowanej szkoły. Nauka odbywała się w klasach łączonych, przy czym 7-, 8-klasiści dojeżdżali do innych placówek. Od 1982 r. była to szkoła ośmioklasowa, w której naukę pobierały również dzieci z Kostkowa i Kolonii Leżachowskiej. Od 1995 r. stary budynek szkoły zaadaptowano na bibliotekę i salę gimnastyczną. Dzień 10 październia 2000 r. rozpoczął nowy etap życia społeczności uczniowskiej i pedagogicznej.

Zofia Krzanowska





OGŁOSZENIE

Zarząd Miasta Jarosławia
informuje


o zamiarze przeprowadzenia przetargu pisemnego nieograniczonego na sprzedaż gruntu oznaczonego w ewidencji gruntów jako działka Nr 853/5 o pow. 0,4872 ha obręb 5 położonego przy ul.Cegielnianej.

Zgodnie z Miejscowym Planem Ogólnym Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Jarosławia dz.nr 853/5 obręb 5 znajduje się konturze o symbolu B 131 S - "Tereny dawnej cegielni przeznacza się pod składy i magazyny".

Rodzaj zainwestowania oraz sposób użytkowania obiektu nie mogą stwarzać zagrożenia dla projektowanej zabudowy mieszkaniowej.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Gospodarki Mieniem i Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Jarosławia Rynek 1, tel. (0-16) 621-20-11 wew. 132.

* * *


Program pobytu Roberta Korzeniowskiego
- mistrza olimpijskiego, chodziarza -
w Jarosławiu 4.11.2000


12.00 - powitanie przez władze miasta i wręczenie kluczy do bram miasta,
12.15 - spotkanie z radnymi miasta i powiatu jarosławskiego,
12.40 - konferencja prasowa w Sali Ślubów UM Jarosław,
13.30 - przejście p. Korzeniowskiego do Hali Sportowej MOSiR,
14.00 - rozpoczęcie spotkania w Hali Sportowej.
Numery archiwalne
Marzec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31