Strona główna » Nasze wydawnictwa » październik, nr 11 (95) / 2000 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

październik, nr 11 (95) / 2000

Strona 17
Konkursowa zieleń - rozstrzygnięcie konkursu


Pierwsza edycja konkursu na najlepiej utrzymaną zieleń, czystość i porządek na terenie Gminy Miejskiej Jarosław dobiegła końca. Pomysł zorganizowania tego typu konkursu zrodził się jeszcze w 1999 roku. 28 czerwca tegoż roku Rada Miasta podjęła w tej sprawie stosowną uchwałę. Z uwagi na późny termin podjęcia uchwały, w minionym roku nie zorganizowaliśmy konkursu. Niecały rok później, 26 kwietnia, Zarząd Miasta przedstawił szczegółowe zasady pracy Komisji Konkursowej. Przewodniczącym komisji został Janusz Bochenek (przedstawiciel Rady Miasta), drugim przedstawicielem Rady była Maria Różak, natomiast Zarząd Miasta reprezentowali: Marta Płoszaj i Zbigniew Zięba. W skład komisji weszły również osoby z poszczególnych Rad Dzielnic: Zygmunt Mickiewicz i Andrzej Lichończak (dzielnica nr 1), Dagmara Koluch i Józef Lis (dzielnica nr 2), dzielnica nr 3 nie wzięła udziału w konkursie, Regina Krsek i Bożena Łanowy (dzielnica nr 4), Teresa Adamczyk i Zdzisław Podolak (dzielnica nr 5), Władysława Szynal i Władysława Pieczko (dzielnica nr 6), Marian Kozłowski (dzielnica nr 7).
Członkowie komisji dwukrotnie (w czerwcu i wrześniu) oceniali zgłoszone do konkursu miejsca. Ustalenie wyników i wybór zwycięzców nie był wcale łatwy, gdyż każdy ogródek czy balkon krył w sobie coś pięknego. Ostatecznie musieliśmy dokonać tego trudnego wyboru. Oto jego wyniki:

W dzielnicy nr 1 zwycięstwo przypadło posesji p. Haliny i Romana Jasiewiczów z ul. Sandomierskiej. Zaledwie jedną dziesiątą punktu mniej otrzymała p. Dorota Makarska z ul. Zduńskiej. Na wyróżnienie zasługują również: p. Grażyna Rokosz z ul. Fredry i p. Ewa Wójcicka z ul. Flisackiej.

W dzielnicy nr 2 za najpiękniejszą posesję uznaliśmy tę należącą do p. Bożeny i Bolesława Karnasiów, zam. przy ul Skrzyneckiego. Natomiast w kategorii "balkony" zwyciężyła p. Józefa Kociumbas z os. Kopernika.

W dzielnicy nr 4 zwyciężyła p. Magdalena Mormol z ul. Limanowskiego. Niewiele mniej punktów otrzymały mieszkanki ul. Siemieńskiego - p. Halina Matysiak i Lucyna Wyglądalska.

W dzielnicy nr 5 zwycięstwo przypadło p. Barbarze Wójcik z ul. Sienkiewicza. W kategorii "balkony" zwyciężyła p. Anna Potoczny z os. Pułaskiego.

W dzielnicy nr 6 pierwsze miejsce przyznaliśmy posesji p. Danuty i Andrzeja Gwoździów (ul. Grodziszczańska). Zaraz za nimi uplasowali się: p. Weronika Fleszar z ul Grochowskiej i p. Władysława Szynal (ul. Powstania Styczniowego). W kategorii "pozostałe nieruchomości", za najpiękniejszy zieleniec uznaliśmy teren przy bloku nr 14 na os. Armii Krajowej należący do Spółdzielni Mieszkaniowej w Jarosławiu.

W dzielnicy nr 7 konkurs wygrała p. Janina Onuszko z ul. Dolnoleżajskiej, drugie miejsce zajęła p. Maria Drostek z ul. Stawki.

Tegoroczna edycja konkursu dobiegła końca. W imieniu całej komisji gratuluję wszystkim zwycięzcom i uczestnikom. Dziękuje za zaangażowanie członkom komisji. Zachęcam również do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu. Na terenie naszego miasta jest jeszcze sporo pięknych ogrodów i balkonów, których właściciele powinni wziąć udział w konkursie. Poza nagrodami i wyróżnieniami, ogromną satysfakcją dla właściciela ładnie utrzymanej posesji jest radość z jej posiadania oraz możliwość podziwiania jej piękna przez siebie i innych. Niemniej ważny jest fakt, że utrzymując piękną zieleń, czystość i porządek wokół siebie, dajemy dobry przykład innym.

Przewodniczący Komisji ds. Gospodarki Miejskiej
Janusz Bochenek

KARTY ZOSTAŁY ROZDANE


Dużym zainteresowaniem cieszył się rozegrany w dn. 8-10 września br. XXII KONGRES BRYDŻOWY ZIEMI JAROSŁAWSKIEJ, który na starcie zgromadził 120 brydżystów z całej Polski z byłym Mistrzem Olimpijskim, Arcymistrzem Międzynarodowym p. W. MARTENSEM i p. M. WÓJCIKIEM na czele.

W ramach Kongresu rozegrano:
8.09.2000 r. TURNIEJ PAR IMPY
I miejsce Elżbieta Ćwierz - Superson Jarosław
Zygmunt Bącal Jarosław

II miejsce Maciej Czernik Mielec
Augustyn Banek Mielec

III miejsce Andrzej Wilkosz Kraków
Marek Nowowiejski Kraków

9.09.2000r. TURNIEJ PAR MAXY
I miejsce Kazimierz Wilczyński Jarosław
Paweł Osada Jarosław

II miejsce Sławomir Olech Kielce
Krzysztof Kujawa Kielce

III miejsce Stanisław Dziki Stalowa Wola
Wiesław Siek Stalowa Wola

9.09.2000 TURNIEJ TEAMÓW
I miejsce drużyna "Elektromontaż" w składzie:
Ryszard Styga, Roman Opaliński, Marek Pietraszek, Jacek Znamirowski - wszyscy z Rzeszowa.

II miejsce drużyna "ŁASZKIEWICZ" w składzie:
Grzegorz Łaszkiewicz - Kielce, Zbigniew Dmitruk - Lublin, Krzysztof Sokołowski - Lublin, Grzegorz Kizeweter - Lublin, Jacek Gdula - Lublin, Jacek Karwowski - Lublin.

III miejsce drużyna "KONKURENCJA" w składzie:
Janusz Kruk-Rzeszów, Bogusław Kruczek-Lubaczów, Jan Hymon-Lubaczów, Marian Górecki-Rzeszów.

10.09.2000 Ogólnopolski TURNIEJ PAR
I miejsce Jacek Poletyło, Marek Wojcicki - z Leszna,
II miejsce Grzegorz Łaszkiewicz Kielce, Jacek Karwowski - Lublin,
III miejsce Andrzej Wilkosz, Marek Nowowiejski.

Uczestnicy Kongresu wysoko ocenili organizację imprezy przez Sekcję Brydża Sportowego Parafialnego Klubu Sportowego "KOLPING", Urząd Miasta, OZBS Rzeszów, Hutę Szkła JAROSŁAW S.A.

Sponsorami byli: p. Roman EIDER i Tygodnik "KONTAKTY PODKARPACKIE". Imprezie patronował Burmistrz Miasta Jarosławia.

W punktacji długofalowej turnieju zwyciężyli:
I miejsce: A. Wilkosz i M. Nowowiejski - Kraków 279 pkt,
II miejsce: K. Warzecha i T. Raczkiewicz Kielce 277 pkt,
III miejsce: Z. Bącal i E. Ćwierz-Superson Jarosław 275 pkt.

Marek Piotrowski
Numery archiwalne
Wrzesień 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30