Strona główna » Nasze wydawnictwa » grudzień, nr 12 (84) / 1999 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

grudzień, nr 12 (84) / 1999

Strona 11
Jubileusz Szkoly Podstawowej Nr 4 im. Stefana Zeromskiego w Jaroslawiu

Historia Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jarosławiu sięga 1918 r. Aż do lat 60-tych funkcjonowała jako Żeńska Szkoła Podstawowa. Szczególną cechą tej szkoły był brak budynku i dlatego też zmieniała ona dość często swoje położenie. Działo się tak aż do 24 sierpnia 1964 r., kiedy to ówczesne władze Jarosławia zadecydowały o tym, że powstający budynek szkoły przy ul. Żeromskiego zostanie przeznaczony SP Nr 4.

12 grudnia 1964 r. odbyło się uroczyste otwarcie szkoły, która otrzymała pełną nazwę Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Żeromskiego. Na zewnątrz budynku umieszczono granitową tablicę z napisem: "Szkoła - Pomnik Tysiąclecia im. Stefana Żeromskiego, Jarosław 1964".

Z dniem 1 września 1999 r. weszła w życie reforma systemu edukacji. Szkoła jest szkołą sześcioklasową, z dwoma etapami kształcenia. Pierwszy etap to kształcenie zintegrowane, obejmujące klasy I - III, natomiast drugi etap, to nauczanie blokowe w klasach IV - VI. W bieżącym roku szkolnym mamy jeszcze trzy oddziały klasy VIII.

Uroczystości związane z obchodami 35-lecia szkoły odbyły się 24 listopada 1999 r. Młodzież szkolna z wychowawcami i nauczycielami udała się na uroczystą Mszę św. do kościoła OO. Dominikanów, w której wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz absolwenci, byli nauczyciele i inni pracownicy szkoły. W godzinach popołudniowych odbyła się okolicznościowa wieczornica poświęcona życiu i twórczości patrona. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta: Wiceburmistrz p. Robert Wiśniewski, Przewodniczący Rady Miasta p. Janusz Szkodny, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki p. Bogdan Wołoszyn, Kierownik Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Jarosławiu p. Elżbieta Ćwierz - Superson oraz dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów, absolwenci szkoły, jej byli dyrektorzy, pracownicy, rodzice oraz młodzież szkolna. Po zakończeniu wieczornicy w imieniu absolwentów oraz władz miasta zabrał głos Przewodniczący Rady Miasta, p. Janusz Szkodny, który stwierdził: "... Stąd wychodzi kwiat młodzieży. Jesteśmy wdzięczni za to, kim - dzięki tej szkole - zostaliśmy...". Następnie Wiceburmistrz p. Robert Wiśniewski pochwalił wysoki poziom pracy nauczycieli z "czwórki". Przypomniał wspaniałe wyniki osiągane przez uczniów w konkursach i zawodach sportowych dzięki pracy nauczycieli. Następnie przedstawiciele władz miasta wręczyli listy gratulacyjne z okazji święta szkoły. Po części oficjalnej odbyło się skromne przyjęcie, w trakcie którego wspominano minione chwile, nauczycieli, zwiedzano okolicznościową wystawę. Dzięki ogromnemu wysiłkowi włożonemu przez dyrektora, nauczycieli i pracowników szkoły wieczór na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Dyrektor Szkoły
Filomena Górecka - Bedla
Numery archiwalne
Maj 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31