Szczegółowych informacji udziela Wydział Gospodarki Mieniem i Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Jarosławia, pokój 31, II piętro, tel. 621-20-11 wewn. 132.

opublikowanego w Biuletynie Nr 6 (78)
w czerwcu 1999 r.
  1. Stary Cmentarz przy ob. ul. Cmentarnej został założony w wieku:
    b) XVIII.
  2. Otwarta w 1984 roku podziemna trasa turystyczna w budynku Rynek 14 nosi imię:
    a) Feliksa Zalewskiego,
  3. Charakterystyczne, reprezentacyjne pomieszczenie w jarosławskiej kamienicy mieszczańskiej zwane jest:
    b) wielką izbą.
  4. Oddany do użytku w 1925 roku stadion przy ul. Słowackiego w chwili powstania był własnością:
    c) Towarzystwa Gimnastycznego �Sokół",
  5. Pochowany na Starym Cmentarzu, uczestnik trzech powstań niepodległościowych Leon Czechowski posiadał rangę wojskową:
    c) pułkownika.
  6. Fundator domu dla sierot i ubogich (ob. Ośrodek Wychowawczy nr 1) przy ul. Grunwaldzkiej, zmarły w 1920 r. Burmistrz Miasta Jarosławia Adolf Dietzius pochowany jest na cmentarzu:
    b) Nowym w Jarosławiu.
  7. Nie istniejąca dziś XV- wieczna Kolegiata pod wezwaniem Wszystkich Świętych na jarosławskim Rynku posiadała około 60 metrową wieżę, na szczycie której górowała postać:
    b) św. Michała.
  8. Dawny właściciel XVI wiecznej kamienicy (ob. Muzeum) kupiec krakowski pochodzenia włoskiego Orsetti miał na imię:
    a) Wilhelm.
Nagrody wylosowali:
  1. komplet pościeli z kory - Józefa Bednarska
  2. komplet do napoi - Tomasz Nowak
  3. naczynie żaroodporne - Renata Brzozowska.
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i obszerne odpowiedzi. Zwycięzcom gratulujemy. Po odbiór nagród należy zgłosić się w Wydziale Obsługi Rady Miasta, II piętro, pokój 28 z dowodem tożsamości.
Zapraszamy do dalszej zabawy w następnych numerach
Redakcja

XXI Kongres Ziemi Jarosławskiej

W rozegranym w dniach 10-12.09. br. XXI Kongresie Ziemi Jaroslawskiej w brydżu sportowym odbyły się cztery turnieje.
Spośród 43 par biorących udział w Turnieju Par IMP najlepsza para reprezentująca Jarosław: W. Mroczek i K. Wilczyński zajęła IX miejsce.
Turniej Par MAKSY przyniósł parze z Jarosławia: Z. Bącal i J. Laskowski - IV miejsce.
W Turnieju Teamów jarosławska grupa: K. Wilczyński, W. Mroczek, Z. Bącal, J. Laskowski, Kruczek zajęła VIII miejsce.
W punktacji kongresowej po rozgraniu trzech turniejów W. Mroczek i K. Wilczyński zajęli XI miejsce.
Najlepsze, trzecie miejsce zdobyli: S. Żeliszczak i J. Sadowski w kategorii OTP.
Kongres zorganizowany został przez Okręgowy Związek Brydża Sportowego w Rzeszowie, Sekcję Brydża Sportowego PKS "Kolping", Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Jarosławia przy wydatnej pomocy sponsporów: Huty Szkła Jarosław S.A. oraz PPHU "Widok" s.c. Rudna Mała k. Rzeszowa.