Strona główna » Nasze wydawnictwa » październik-grudzień, nr 10-12 (180-182) / 2007 » Fakty, Wydarzenia, Rocznice
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

październik-grudzień, nr 10-12 (180-182) / 2007

AMBASADOR STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI Z WIZYTĄ W JAROSŁAWIU
W poniedziałek 22 października 2007 r. do Jarosławia po raz drugi przybył ambasador Stanów Zjedno czonych Ameryki w Polsce Victor Ashe wraz z Iwoną Sadecką – doradcą ds. prasy i kultury. Spotkał się z burmistrzem Andrzejem Wyczawskim, którego poznał już wcześniej podczas międzynarodowej konferencji „Jak poprawić urodę miasta” zorganizowanej w maju br. w Warszawie. Celem wizyty ambasadora było zapoznanie się z możliwościami inwestycyjnymi w Jarosławiu.
„Jestem zachwycony tym miastem i uważam, że warto postawić na turystykę. Trzeba sprawić, by ci, którzy przyjeżdżają do Krakowa wiedzieli, że warto zwiedzić również Jarosław” – stwierdził Victor Ashe. Podkreślił, że będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy poprawią się warunki komunikacyjne. Burmistrz Andrzej Wyczawski przedstawił stopień zaawansowania prac przy budowie drogi obwodowej, a także omówił inwestycje, zarówno obecnie realizowane, jak i planowane w najbliższym czasie. Ambasador wyraził zadowolenie z funkcjonujących w Jarosławiu firm z kapitałem amerykańskim: Lear Corporation Poland Sp. z o.o. oraz O-I Produkcja Polska S.A. Zapowiedział, że przy kolejnym spotkaniu zwiedzi te zakłady.
„Spotkania z ambasadorem są bardzo cenne, gdyż ma on wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu pełniąc funkcję burmistrza miasta Knoxville. Dzięki jego decyzjom poprawiła się kondycja finansowa miasta poprzez zwiększenie wpływów z funduszy inwestycyjnych i zwiększenie wartości wyemitowanych obligacji. Jednym z najważniejszych sukcesów jego działalności w ratuszu była ochrona i odbudowa obszarów zabytkowych" – mówi z uznaniem burmistrz Andrzej Wyczawski.
Zofia Krzanowska
Numery archiwalne
Styczeń 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12