Nasze wydawnictwa

Styczeń-Marzec, nr 1-3 (183-185) / 2008

Sesja Rady Miasta 07.01.2008
Archiprezbiter Jarosławski ks. prałat Andrzej Surowiec oraz przewodniczący RM Janusz Szkodny i zastępca Andrzej Lichończak | Fot. Zofia Krzanowska
Archiprezbiter Jarosławski ks. prałat Andrzej Surowiec oraz przewodniczący RM Janusz Szkodny i zastępca Andrzej Lichończak
Fot. Zofia Krzanowska

7 stycznia 2008 r. odbyła się uroczysta sesja opłatkowa Rady Miasta Jarosławia. Uczestniczyli w niej m.in. kapłani z ks. prałatem Andrzejem Surowcem - Archiprezbiterem Jarosławskim, poseł Andrzej Ćwierz, władze powiatowe ze starostą Tadeuszem Chrzanem, dyrektorzy placówek podległych, naczelnicy wydziałów i przedstawiciele mediów.

Na początku odczytałem list od senatora RP Andrzeja T. Mazurkiewicza i posła Tomasza Kuleszy. Życzenia świąteczno-noworoczne złożył osobiście poseł Andrzej Ćwierz. Natomiast w imieniu nieobecnego z powodu choroby burmistrza Andrzeja Wyczawskiego, życzenia pomyślności w Nowym Roku i błogosławieństwa Bożego przekazał zastępca burmistrza Stanisław Misiąg.

Modlitwę poprowadził ks. archiprezbiter Andrzej Surowiec. Jako ludzie wierzący nie możemy poprzestać jedynie na szopce i choince. Dla nas, chrześcijan Święta Bożego Narodzenia powinny stać się kolejną okazją do odkrycia żywego i prawdziwego Boga. Tylko wówczas nasze życie będzie miało sens - głęboki i ostateczny. Mając świadomość naszej słabości starajmy się znaleźć pokarm, który wzmocni nas wewnętrznie, który pozwoli nam być najbliżej przy Jezusie Chrystusie - pokarm eucharystyczny. Zachęcał, byśmy umieli konsekwentnie szukać prawdy i zechcieli podjąć trud pracy nad sobą. Wszystkim zebranym i mieszkańcom życzył też, aby miasto było dobrze postrzegane jako takie, które dba o zabytki, ale również jako miasto, które razem i w zgodzie buduje przyszłość, żeby wszyscy bez wyjątku czuli się potrzebni, zauważeni i mogli być w miarę szczęśliwi.

Dzieląc się opłatkiem wyraziłem pragnienie: Podążajmy drogą do Betlejem, do stajenki, w której narodziła się Maleńka Miłość. Niech Ona uczy nas codziennej życzliwości, wyrozumiałości i cierpliwości.

Uroczyste spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu solistek Miejskiego Ośrodka Kultury: Elżbiety Haśko, Kingi Zalot i Moniki Oziębło, pod kierunkiem instruktora Wiktora Maruta.

Przewodniczący Rady Miasta Janusz Szkodny
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65