Nasze wydawnictwa

Styczeń-Marzec, nr 1-3 (183-185) / 2008

Jarosławski rynek to autentyczna perła

Taką opinię wyraziła 19 lutego 2008 r. Iwona Śledzińska-Katarasińska, która jest Przewodniczącą Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Na spotkanie z posłanką do Urzędu Miasta Jarosławia przybyli m.in.: poseł Tomasz Kulesza, przedstawiciele Starostwa Powiatowego z wicestarostą Jackiem Stańdą, dyrektorzy placówek kulturalnych, radni, burmistrz Andrzej Wyczawski wraz z zastępcami: Stanisławem Misiągiem i Bogdanem Wołoszynem oraz dziennikarze. Burmistrz Andrzej Wyczawski w prezentacji multimedialnej przekazał najważniejsze informacje dotyczące miasta, jego historii, zabytków, a także planowanych inwestycji.

Zajmując się mediami postawiłam sobie za cel, że odwiedzę niektóre miasta i zobaczę co samorządy robią jak pracują, jakie maja problemy i w jaki sposób można wspierać ich działania – tłumaczyła swój przyjazd Iwona Śledzińska- Katarasińska. I dodała: Po obejrzeniu tej prezentacji mogę stwierdzić, że samorząd w Jarosławiu dobrze sobie radzi. W dyskusji pytano m.in. o możliwości wsparcia Zespołu Szkół Plastycznych czy także dofinansowania instytucji kultury, w tym Miejskiego Ośrodka Kultury. Odrębne rozmowy dotyczyły Państwowej Szkoły Muzycznej.

Nawiązując do prac nad nowelizacją ustawy medialnej posłanka stwierdziła: Trochę nam się ten rynek audiowizualny zdegenerował. Proponujemy odebrać media radiowo- -telewizyjne politykom. Czy to jest możliwe? Zobaczymy. Wyjaśniła też, że według niej misją telewizji publicznej jest rozwój telewizji regionalnej i celowe byłoby usamodzielnienie oddziałów regionalnych. Na pytanie o to, w jaki sposób może wspomóc władze Jarosławia odpowiedziała: Możemy zarekomendować jarosławski rynek, bo to jest autentyczna perła. Omówiła też plany modyfikacji polityki kulturalnej w celu wyrównania proporcji. Przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu twierdzi, że niczego nie można zaniedbywać, bo ważne są zarówno zabytki, jak i twórcy wraz z ich dziełami.

Zofia Krzanowska
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65