Nasze wydawnictwa

Lipiec-sierpień, nr 7-8 (189-190) / 2008

Wyjazd dzieci do niemieckiego miasta partnerskiego Dingelstädt

1 lipca 2008 r. 11 dzieci ze Świetlicy Charytatywnej „U Kolpinga”, działającej przy parafi Chrystusa Króla, wraz z opiekunkami: Anetą Zgryźniak, Ireną Łysik oraz mną wyjechało na wakacje do niemieckiego Dingelstädt. Spędziły tam 10 dni pełnych atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Dzieci odwiedziły m. in. burmistrza Dingelstädt, Arnolda Metza oraz państwo Marx z Lengenfeld, wzięły udział w zajęciach szkoły specjalnej Franziskusschule, jechały drezyną, były na basenie i w muzeum ludowym, jeździły konno, grały w kręgle oraz uczestniczyły w różnych imprezach. Niemieckie rodziny były bardzo serdeczne i gościnne, poświęciły dzieciom dużo czasu i okazały wielkie serce. 12 lipca wszyscy zadowoleni wróciliśmy do Jarosławia. Organizatorami pobytu w Niemczech są państwo Berta i Franz Weber z Dingelstädt, którzy już od kilku lat zapraszają nasze dzieci. Pomagają im inne niemieckie rodziny, u których mieszkają dzieci, a także liczni sponsorzy.

Koszty podróży uczestników wyjazdu pokrył Urząd Miasta Jarosławia, przy dużym wsparciu burmistrza Andrzeja Wyczawskiego. W inicjatywę był również zaangażowany ksiądz Prałat Andrzej Surowiec, proboszcz parafi Chrystusa Króla, od lat zaprzyjaźniony z państwem Weber. Pobyt młodych jarosławian w Dingelstädt był nie tylko ciekawym sposobem spędzenia wakacji; dzieci mogły poznać kulturę i zwyczaje niemieckie, nawiązać nowe znajomości, pogłębić znajomość języka niemieckiego oraz zdobyć wiedzę i doświadczenie w różnych dziedzinach.

Katarzyna Sawińska
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65