Strona główna » Nasze wydawnictwa » Lipiec-sierpień, nr 7-8 (189-190) / 2008 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Lipiec-sierpień, nr 7-8 (189-190) / 2008

Niezwykłe Dni Jarosławia

Przez trzy dni (27-29.06) w Jarosławiu każdy mógł wybrać coś dla siebie. Były filmy, taniec, muzyka, konkursy i - po raz pierwszy - Salon Wina.

Najważniejszy z konkursów związany był z wyrobem kiszki przez Teatr Kulinarny pod kierunkiem Krzysztofa Górskiego. Planowaliśmy ustanowić rekord Guinnesa, ale udało się pobić rekord Polski, gdyż wykonano „kiszkę jarosławską” - białą, o długości 507,5 m. Do jej produkcji zużyto 760 kg ziemniaków i 250 kg mięsa - tłumaczy burmistrz Andrzej Wyczawski. Do degustacji rekordowej kiszki ustawiały się długie kolejki.

Podczas Dni Jarosławia serwowano także wojskową grochówkę w trakcie pikniku wojskowego na rynku, zaś w Restauracji „Grodzka” - markowe wina przywiezione przez właścicieli francuskich winiarni.

Na święto miasta przybyły delegacje z miast partnerskich Humenne i Michalovce na Słowacji oraz Orange we Francji. Goście zachwycali się atmosferą panującą podczas imprez i podziwiali nasze zabytki.

Ofcjalnego otwarcia Dni Jarosławia dokonał burmistrz Andrzej Wyczawski w obecności burmistrza Michaloviec Viliama Zahorčaka, sekretarza miasta Humenne Antona Klamara, mera Orange Jacquesa Bombarda i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Jarosławia Mariana Kozłowskiego.

W bogatym programie były m.in.: projekcja flmów w ramach „Kina z pasją”, występy zespołów Powiatowego Ogniska Baletowego oraz solistów, zespołów i tancerzy Miejskiego Ośrodka Kultury, a także koncert Orkiestry Dętej im. Antoniego Kulikowskiego „Laudate Dominum”. Dla najmłodszych wystąpił Cyrk Klaunów. Odbyły się też koncerty zespołów: „Nipu”, „Pod Budą”, „Danzel”, „Water in Basement” i „Guardian Angel”.

Największym zainteresowaniem cieszył się wykonawca belgijskiego pochodzenia Denzel, który jak się okazało na jarosławskim rynku zgromadził nie tylko rzesze młodych fanów, ale też sporo osób w średnim wieku. Koncertu o takiej temperaturze nie było dawno w Jarosławiu.

„Tylko tutaj, tylko tak - rozpoczniesz najlepszy szlak”, „Był taniec, śpiew i muzyka - teraz będzie turystyka” - to tylko niektóre hasła proponowane przez mieszkańców na przyszłoroczne Dni Jarosławia.

Zofia Krzanowska
Po raz pierwszy podczas Dni Jarosławia gościliśmy gwiazdę zachodniego 
show-biznesu. Na zdj. Danzel | Fot. Andrzej Wikiera
Po raz pierwszy podczas Dni Jarosławia gościliśmy gwiazdę zachodniego show-biznesu. Na zdj. Danzel
Fot. Andrzej Wikiera
Jarosławska biała kiszka nie miała końca - rekord Polski został ustanowiony, 
jarosławianie mogli naocznie oceniać wirtuozerie kucharskie przygotowane 
przez Teatr Kulinarny Krzysztofa Górskiego | Fot. Andrzej Wikiera
Jarosławska biała kiszka nie miała końca - rekord Polski został ustanowiony, jarosławianie mogli naocznie oceniać wirtuozerie kucharskie przygotowane przez Teatr Kulinarny Krzysztofa Górskiego
Fot. Andrzej Wikiera
Imponujące pokazy taneczne jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem 
jarosławian | Fot. Paweł Wolontkowski
Imponujące pokazy taneczne jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem jarosławian
Fot. Paweł Wolontkowski
Numery archiwalne
Marzec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31