Strona główna » Nasze wydawnictwa » Lipiec-sierpień, nr 7-8 (189-190) / 2008 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Lipiec-sierpień, nr 7-8 (189-190) / 2008

Lato z Radiem 2008

W tym roku plenerowa impreza Lata z Radiem zgromadziła na stadionie szkolnym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu największą liczbę uczestników. Deszcz i słońce na przemian, ale też niezwykły entuzjazm towarzyszyły publiczności, którą przyciągnęła w sobotę 5 lipca na stadion MOSiR w Jarosławiu tzw. polka dziadek - sygnał najpopularniejszej wakacyjnej audycji Polskiego Radia.

Ale nie tylko sygnał był tym magnesem, który sprawił, że pomimo deszczu mieszkańcy i licznie przybyli goście nawet z odległych stron, doskonale się bawili przy dźwiękach muzyki. Na scenie tegorocznego „Lata z Radiem” wystąpili: zespół założony przez Darka Malejonka „Maleo Reggae Rockers”, „Kashmir” z Katarzyną Pietras oraz gwiazda wieczoru – Beata Kozidrak i „Bajm”.

Dzieci doskonale bawiły się podczas „Centrum Uśmiechu” - programu przygotowanego specjalnie dla nich. Były też liczne konkursy z nagrodami, ale najliczniej oblegane było stoisko, na którym Sława Bieńczycka nagrywała pozdrowienia z wakacji.

Do końca sierpnia można było również wybierać za pośrednictwem Internetu Mistrza „Lata z Radiem” i najlepszy zespół wykonujący taniec papaja. Mieliśmy więc szansę oddać swój głos na ks. prałata Andrzeja Surowca i jarosławski zespół taneczny.

W programie radiowym natomiast wystąpił burmistrz Andrzej Wyczawski, który zaprosił na rozpoczynający się w tym samym czasie I Międzynarodowy Festwal i Konkurs Gitarowy im. Rogerio Dentello oraz na Międzynarodowy Festwal Muzyki Dawnej „Pieśń naszych korzeni”.

Zachęcał też do wizyty w naszym mieście.

Na temat najważniejszych zabytków opowiadała również Zdzisława Bachanek - wiceprezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników i Pilotów Wycieczek.

Zostałam zapytana dlaczego Lato z Radiem omija Rzeszów - mówiła Sława Bieńczycka - My nie omijamy Rzeszowa. Nasze koncerty są odpowiedzią na zaproszenie władz danego miasta, a burmistrz Andrzej Wyczawski takie zaproszenie skierował. Ubiegłoroczny koncert był wspaniały, więc z radością przyjechaliśmy do Jarosławia już po raz trzeci.

Zofia Krzanowska
Numery archiwalne
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31