Strona główna » Nasze wydawnictwa » Lipiec-sierpień, nr 7-8 (189-190) / 2008 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Lipiec-sierpień, nr 7-8 (189-190) / 2008

Jarosław oczami młodych

W dniach 5-7 września 2008 r. Klub Młodych Fotografów oraz Miejski Ośrodek Kultury organizują III edycję ciekawego projektu.

OPIS PROJEKTU:

„Jarosław Oczami Młodych” to projekt fotografczny tworzony przez młodzież i dla młodzieży. Ma na celu rozwijanie zainteresowań, jak również organizację czasu wolnego. Wpisał się on już na stałe w wydarzenia kulturalne miasta. Po pierwszej edycji projektu powstał Klub Młodych Fotografów działający obecnie przy MOK w Jarosławiu zrzeszający ok. 30 młodych osób rozwijających w sobie pasję twórczego postrzegania świata. Z roku na rok projekt jest rozbudowywany, tak by rozwijać się wraz ze wzrostem poziomu jego uczestników.

W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ok. 80 młodych ludzi - w większości uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych. W ubiegłym roku do udziału w przedsięwzięciu zaproszono młodzież z Klubu Fotografcznego Negatyw przy Klasztorze oo. Dominikanów w Rzeszowie.

Podczas projektu odbywają się warsztaty fotografczne prowadzone przez profesjonalistów, aby każdy mógł odnaleźć dla przestrzeń dla siebie. Gościem specjalnym, który wprowadził uczestników w świat fotografi kreacyjnej był p. Michał Drozd z Krakowa. Bardzo ważne jest dla nas to, że każda edycja kończy się wystawą wykonanych prac. Fotografe można było oglądać w jarosławskim klasztorze oo. Dominikanów, w Galerii OPe w Rzeszowie, podczas Dni Jarosławia oraz I Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Gitarowego im. Rogerio Dentello „Guitar Temptaton”.

III Edycja projektu to trzydniowe wydarzenie. Rozpocznie się ono 5 września wieczorem w Małej Galerii MOK, gdzie przewidziany jest wernisaż wystawy fotografcznej. 6 września (sobota), to czas spotkania i warsztatów, a także możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce, czyli podróż z aparatem po mieście.

Niedziela 7 września rozpocznie się „ła- paniem” dobrego porannego światła - czyli czeka nas plener, następnie będzie czas na kolejną porcję teorii, jak również omówienie portolio przez zaproszonych gości. Popołudnie to czas, kiedy na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu zarówno uczestnicy jak i mieszkańcy miasta będą mogli obejrzeć pokaz diaporam specjalistów w tej dziedzinie sztuki. Diaporama jest to swoiste połączenie muzyki i fotografi. Forma ta cieszy się coraz większym zainteresowa- niem.

Po dniach projektowych uczestnicy mają tydzień, by fotografować i przesłać orga- nizatorom wykonane przez siebie zdjęcia. Po omówieniu i selekcji prace trafają na stronę internetową, a najlepsze z nich eksponowane zostaną na wystawie. Zapraszam na stronę internetową www. fotojaroslaw.pl.

Ola Jachimska
Numery archiwalne
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31