Strona główna » Nasze wydawnictwa » Marzec, nr 3 (197) / 2009 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Marzec, nr 3 (197) / 2009

Promocja miasta przez sztukę
  • Marek Gliwa rysownik, członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, 27 lutego 2009 r. otworzył wystawę swoich prac, wraz z pokazem multimedialnym w galerii satyry na „Na Tynku” w Tarnowskich Grach. Wraz z Henrykiem Cebulą zostali powołani do komisji rewizyjnej S.P.A.K. w Warszawie oraz uczestniczyli w grupie reaktywującej miesięcznik satyryczy „Szpilki” w Warszawie. Praca rysunkowa Marka Gliwy została zamieszczona w wydanym przez Turcję albumie pokazującym najbardziej prestiżową międzynarodową wystawę na świecie. Gliwie przyznano nagrodę Mera Miasta Presov w Międzynarodowym Konkursie Rysunku Satyrycznego na Słowacji.
  • Krzysztof Krzych, dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu wystawił swoje najnowsze prace malarskie w galerii BWA w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu oraz w BWA w Rzeszowie.
  • Prace Henryka Cebuli zostały wyróżnione na Międzynarodowych Konkursach Rysunkowych w Azerbejdżanie – temat „Czarny humor” oraz w Brazylii, gdzie otrzymał dwa wyróżnienia, za karykaturę portretową i rysunek polityczny. Jeden z rysunków został zamieszczony w albumie prezentującym rysunki całego świata. Henryk Cebula został przewodniczącym międzynarodowego jury na Słowacji.
  • Mirek Kowalczuk i Damian Waliczek – nauczyciele Zespołu Sztuk Plastycznych w Jarosławiu zaprezentowali swoje prace na wystawie w Małej Galerii MOK.
  • Uczniowie ZSP w Jarosławiu promowali miasto biorąc udział w wystawie malarstwa „Pamiętajcie o ogrodach” w Płocku, w wystawie „Pejzaż ludzki” w Krakowie oraz „Inspiracja Grottgerem” w Częstochowie. Natomiast w ogólnopolskim biennale rysunku i malarstwa dla szkół artystycznych w Bielsku Białej, wyróżnienie z rysunku otrzymał Michał Dziekan, uczeń klasy maturalnej, a cztery prace zostały zakwalifikowane do wystawy. Na cztery Szkoły Plastyczne naszego województwa, tylko jarosławska może pochwalić się takim sukcesem, co świadczy o wysokim poziomie nauczania przedmiotów artystycznych.
  • Uczeń jarosławskiego „Plastyka” Zachar Szerstobitow został zwycięzcą w konkursie malarskim „Indeks Hestii”. W konkursie tym brali udział uczniowie klas maturalnych szkół plastycznych Podkarpacia. Zwycięzcę wyłoniła kapituła składająca się z artystów plastyków w Rzeszowie. Laureat w nagrodę pojechał na dwutygodniowe warsztaty w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tam spotyka się 27 laureatów wyłonionych w okręgach z całej Polski i walczą o indeks na wydział malarstwa ASP w Gdańsku. Jarosławska szkoła już po raz trzeci wygrała rywalizację z Krosnem i Rzeszowem. Poprzednimi laureatami były Agnieszka Osipa - obecnie studentka ASP W Łodzi i Dorota Kwiecień - studiuje na ASP w Krakowie.
Henryk Cebula
Numery archiwalne
Wrzesień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30