Strona główna » Nasze wydawnictwa » Marzec, nr 3 (197) / 2009 » Kultura

Nasze wydawnictwa

Marzec, nr 3 (197) / 2009

Zlot Gwiaździsty Śladami Przeszłości
Wspólnie z Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej IPN o. w Rzeszowie, Stowarzyszeniem Miłośników Jarosławia oraz Centrum Kulturalnym w Przemyślu UM Jarosławia - Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej organizuje kolejną imprezę patriotyczno-historyczną pod hasłem „Zlot Gwiaździsty Śladami Przeszłości”.
„Wojna w mojej pamięci - życie codzienne w okresie II wojny światowej 1939/1945” - to temat kolejnej, ósmej edycji konkursu.
Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów rodziny i historii regionalnej. Uczestnicy konkursu uczą się pozyskiwać nowe źródła historyczne, krytycznie je analizować oraz wykorzystywać w swojej codziennej pracy.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych kl. V - VI, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu: jarosławskiego, przeworskiego, przemyskiego i lubaczowskiego. Uczniowie muszą wykonać prace samodzielnie i złożyć je u dyrektorów szkół do 10 kwietnia br. Prace zostaną przesłane do organizatora. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.
Marek Piotrowski