Strona główna » Nasze wydawnictwa » Październik, listopad, grudzień, nr 10-12 (204-206) / 2009 » Fakty, Wydarzenia, Rocznice
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Październik, listopad, grudzień, nr 10-12 (204-206) / 2009

Czy chcesz pomóc?
Królewna akcji Kasia.
Królewna akcji Kasia.
Stan Borys. | Fot. I.MIĘDLAR (2)
Stan Borys.
Fot. I.MIĘDLAR (2)

Aukcja upominków, zdjęć, płaskorzeźb i książek towarzyszyła koncertowi poezji śpiewanej Elżbiety Wojnarowskiej 18 listopada. Dochód ze sprzedaży przeznaczony był dla sióstr: pięcioletniej Kasi i rocznej Paulinki - sióstr chorych na mukowiscydozę.

Organizatorami akcji są Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia, Stowarzyszenie Grupa Poetycka, Grupa Nieformalna MY, a współorganizatorem tej części była też Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry. Pisarka, pieśniarka i poetka w jednym Elżbieta Wojnarowska prezentowała swoje najnowsze osiągnięcia literackie: tomik poezji „Erotyki i inne wiersze” oraz powieść „Pod bezkresnym niebem”. Autorka dała też recital poezji śpiewanej. Leczenie, a przynajmniej utrzymanie zdrowia Paulinki i Kasi na stałym poziomie jest bardzo kosztowne. Stąd właśnie pomysł na przeprowadzenie aukcji charytatywnej, z której dochód w całości przeznaczony jest dla nich. Aukcję prowadzili: komendantka Hufca jarosławskiego ZHP Jagoda Dryś i Kornel Polit. Teresa Krasnowska - prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia, Grażyna Stopa - prezes Stowarzyszenia Grupa Poetycka oraz Elżbieta Tkacz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fredry to kobiety, które są pomysłodawczyniami przedsięwzięcia. Koncert był pierwszym etapem akcji - w ramach akcji Trampolina życia dla Kasi i Pauliniki zagrał także zespół Molesta Ewenement z Warszawy.

49 1020 3466 0000 9302 0002 3473 z dopiskiem Katarzyna Trelka 

Stan Borys był królem andrzejkowego wieczoru w pałacu w Boratynie. Stowarzyszenie Grupa Poetycka po raz trzeci zorganizowała Jesień Poezji, gość Czy chcesz pomóc? wieczoru zaprezentował swoje wiersze, ale także bawił gości swoją ponadczasową muzyką. Akcja tym szlachetniejsza, że koncert wkomponowany był w charytatywną akcję Trampolina życia dla Kasi i Paulinki. Tym razem Kasia razem z mamą były obecne na koncercie w zespole pałacowo- dworkowym w Boratynie. Piosenki w wykonaniu Stan Borysa wywoływały u wielu osób wzruszające wspomnienia. Ten koncert jest dobrą wróżbą dla sióstr chorych na mukowiscydozę - komentuje Grażyna Stopa. Bezapelacyjnie królewną wieczoru była Kasia i to właśnie dla niej i jej rocznej siostry Paulinki otwierały się portfele gości. Swoje tomiki poezji pod młotek aukcyjny przekazała poetka Barbara Mazurkiewicz, licytowano poezję Grażyny Stopy. Prawdziwym rarytasem aukcji były wiersze Stana Borysa zamknięte w tomiku pt. „Co jest urokiem tego życia”. Artysta zaczarował publiczność, stworzył klimat który wywołał wzruszenie na niejednej twarzy. Po koncercie sprzedawał swoją poezję i płyty.


 

Iwona Międlar
Numery archiwalne
Kwiecień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26