Strona główna » Nasze wydawnictwa » Październik, listopad, grudzień, nr 10-12 (204-206) / 2009 » Sport
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Październik, listopad, grudzień, nr 10-12 (204-206) / 2009

Niepodległość na sportowo
Uczestnicy turnieju halowego.
Najlepsi badmintoniści. | Fot. ARCH. (2)
Najlepsi badmintoniści.

10 listopada w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jarosławiu odbył się doroczny Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. Dzień później w ramach Otwartych Mistrzostw naszego miasta rywalizowali badmintoniści.

Uczestnictwo w turnieju Służb Mundurowych zgłosiło sześć zespołów; drużyna Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, drużyna Jednostki Wojskowej w Jarosławiu, reprezentacja Księży, O-I Produkcji Polskiej S.A. (Owens Illinois) oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.

W meczach półfinałowych zmierzyły się cztery drużyny. Straż Pożarna wygrała z Jednostką Wojskową (3:0), a Księża pokonali Owens Illinois (2:1). W ekscytującym spotkaniu finałowym po upłynięciu regulaminowego czasu gry tablica wyników wskazywała wynik (2:2). Dopiero w rzutach karnych ekipa księży uległa strażakom (2:3).

Końcowa klasyfikacja:
1. Straż Pożarna,
2. Księża,
3. Jednostka Wojskowa,
4. O-I, 5. Policja,
6. MOSiR.

Nagrody indywidualne otrzymali: najlepszy bramkarz - Karol Strawa (Owens Illinois), najlepszy zawodnik - Jacek Wieliczko (Straż Pożarna), król strzelców - ks. Tomasz Bednarz. Najlepsze drużyny zostały udekorowane medalami oraz otrzymały pamiątkowe puchary i sprzęt sportowy. W ceremonii wręczenia nagród wzięli udział Jacek Stalski - dyrektor MOSiR-u w Jarosławiu oraz Marek Piotrowski - inspektor EKF Urzędu Miasta w Jarosławiu.

W turnieju badmintona w kategorii kobiet triumfowała Katarzyna Popowicz przed Anną Piwodą i Anną Czyż. Wśród mężczyzn 10 listopada w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jarosławiu odbył się doroczny Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. Dzień później w ramach Otwartych Mistrzostw naszego miasta rywalizowali badmintoniści. Niepodległość na sportowo I miejsce zajął Tomasz Legenyh. Drugi był Andrzej Burlikowski, a trzeci Piotr Iwasieczko. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, a zwycięzcy nagrody rzeczowe w postaci dresów i pucharów. Obie imprezy zostały zorganizowane w ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. Organizatorem turnieju byli: Urząd Miasta Jarosławia Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.