Nasze wydawnictwa

Październik, listopad, grudzień, nr 10-12 (204-206) / 2009

W skrócie...
  • II Przegląd Piosenki Kresowej odbył się w październiku w Miejskim Ośrodku Kultury.
    I nagrodę w kat. solistów wyśpiewała Anna Kroczek, II Dagmara Moskwa, a III Iwona Rogus. Wśród zespołów wyróżniono grupę wokalno-instrumentalną z Zespołu Szkół w Roźwienicy. Wyróżnienia dla instrumentalistów otrzymali: Anna Hapon, Łukasz Stanisławczyk, Justyna Wota. Nagrodę dla najmłodszego wykonawcy otrzymał Michał Naspiński, dla najstarszego Adam Jaz ze Lwowa. Nagrody ufundowali m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia, posłowie: Mieczysław Golba i Marek Rząsa. Gwiazdą Przeglądu był Zespół Sześć Złotych ze Lwowa występujący na zakończenie imprezy, który zarówno rozbawiał jak i wzruszał publiczność. Tworzą go ludzie, zbratani miłością do Miasta jedynego na świecie. Zachęcamy do zajrzenia na stronę internetową zespołu: szesczlotych.org Organizatorami imprezy byli: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich O. Jarosław oraz Miejski Ośrodek Kultury, przy wsparciu Urzędu Miasta Jarosławia.
  • Laur dla zwycięzców
    Kolejna edycja konkursu o Laur Impresji dobiegła końca. Komisja po wysłuchaniu uczestników ogłosiła werdykt. W kategorii recytacji przyznano: Nagrodę główną „LAUR IMPRESJI” Monice Siarze, II miejsce - Sylwii Gawurze, III miejsce - Agacie Szkodzie. Wyróżnienia w tej kategorii stały się udziałem: Joanny Żyły, Agaty Sochy, Aleksandry Sochy, Agaty Skobyłko, Małgorzaty Michalik, Anny Stańko, Karola Bieńka. W pozostałych kategoriach Komisja nie przyznała nagród i wyróżnień. Dla uczestników wystąpiła Grupa Teatralna „Plaster” z MOK ze spektaklem „Wojna Lemurów” wg Leszka Kołakowskiego w reż. Pawła Sroki oraz Paweł Sroka w monodramie „Bobok” - w reż. i wg scenariusza Barbary Płocicy na podstawie opowiadania Dostojewskiego.
  • Doc. dr hab. Stanisław Sobocki w listopadzie otrzymał godność Członka Honorowego Towarzystwa Absolwentów i Przyjaciół Akademii Medycznej w Lublinie za wybitne zasługi dla rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Towarzystwa Absolwentów i Przyjaciół.
  • 1116. rocznicę powstania partnerskiego Jarosławiowi miasta Użgorod na Ukrainie świętowano w pierwszych dniach października. Podczas święta miasta zdecydowano, że na wzór Jarosławia, Użgorod będzie także cieszył się ulicą Jarosławską.
  • Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych obchodzi jubileusz dziesięciolecia; skupia uczestników misji i operacji międzynarodowych na całym świecie wykonując zadania pod flagą ONZ, NATO, OBWE, UE. Ważnym punktem działalności jest też organizowanie spotkań z uczniami szkół jarosławskich. Prezesem Koła w naszym mieście jest Zbigniew Broś. Stowarzyszenie aktywnie uczestniczy w życiu Jarosławia, organizując wystawy, pikniki i spotkania z uczestnikami misji pokojowych.
  • Od 11 do 28 grudnia br. w PGKiM w Jarosławiu testujemy nowoczesny, ekologiczny samochód specjalistyczny „śmieciarka” marki Mercedes napędzany sprężonym gazem ziemnym. Praca tego pojazdu w znacznie mniejszym stopniu, niż tradycyjnych pojazdów napędzanych olejem napędowym, wpływa na zanieczyszczenie powietrza. Od wyników testów, a przede wszystkim od możliwości finansowych Spółki zależy czy kosztująca ok. 600 000 zł „ekologiczna śmieciarka” pojawi się na ulicach naszego miasta.
Andrzej Zgryźniak
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65