Ogłoszenia i komunikaty

Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI – Twój wybór ma ogromne znaczenie!

„Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”, to kampania informacyjna Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, realizowana wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi konsumenta nt. świadomych decyzji zakupowych i wsparcie dla krajowego rolnictwa, szczególnie w tym trudnym czasie jak pandemia wirusa SARS CoV-2.

Aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, wprowadzone zostały przepisy ustalające jednolite kryteria. Umożliwią one producentom żywności podawanie na opakowaniu informacji o krajowym pochodzeniu poprzez oznaczenie „PRODUKT POLSKI". Znak, dzięki prostej grafice nawiązującej do polskiej flagi, jest łatwo zauważalny przez konsumentów. Wybierając żywność z takim oznaczeniem mamy pewność, że została ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowców. Przy bogatej ofercie na sklepowych półkach ma to ogromne znaczenie. Przyczynia się także do budowania patriotyzmu konsumenckiego i wspierania sprzedaży polskiej żywności.

Dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi.

Kupując produkty krajowego pochodzenia wspieramy przedsiębiorców, rolników i firmy działające na terenie Polski, wspieramy budżety samorządów i dajemy wyraz nowoczesnego patriotyzmu.

Więcej informacji o kampanii na stronie: https://www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/

Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.05.2020 | aktualizacja 27.05.2020 10:11)
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65