Strona główna » Dla Mieszkańców » Bezpieczeństwo » Bezpieczny Jarosław » Programy profilaktyczne 2019
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Programy profilaktyczne 2019

4. Trzecia wizyta krwiobusa

5 marca po raz trzeci w tym roku  krwiodawcy mogli skorzystać z mobilnego punktu poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Krew oddało 24 osoby z 48 zarejestrowanych.

Wszystkich chętnych zapraszamy w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Krew mogą oddać osoby zdrowe i pełnoletnie, dlatego należy zgłosić się z dokumentem tożsamości.

Od kwietnia akcja będzie się wpisywała w „Ulicę zdrowia" prowadzoną w ramach programu „Bezpieczny Jarosław".

Kolejne terminy:
2 kwietnia, 7 maja, 4 czerwca, 2 lipca, 6 sierpnia, 3 września, 1 października, 5 listopada, 3 grudnia.

3. Krwiobus po raz drugi w Jarosławiu

5 lutego po raz drugi w tym roku na rynku krwiodawcy mogli skorzystać z mobilnego punktu poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Druga w tym roku wizyta krwiobusa pozwoliła zebrać kolejne litry najcenniejszego płynu, którym podzieliło się 23 osoby z 37 zarejestrowanych.

Kolejne terminy:
5 marca, 2 kwietnia, 7 maja, 4 czerwca, 2 lipca, 6 sierpnia, 3 września, 1 października, 5 listopada, 3 grudnia.

2. Prawo dla każdego

Prawo dla każdego -  to program bezpłatnej pomocy prawnej mieszkańcom miasta, których sytuacja finansowa utrudnia uzyskanie płatnej pomocy prawnej.

Jest realizowany od 2005 r w ramach programu „Bezpieczny Jarosław", przez cały rok kalendarzowy z pominięciem okresu wakacyjnego (lipiec, sierpień).

Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest wzrost świadomości prawnej mieszkańców oraz poczucia bezpieczeństwa.

Porady prawne udzielane są bezpłatnie w każdą środę w godz. 15.30 do 17.30 w budynku ratusza, pok. nr 1.

Burmistrz Miasta Jarosławia zaprasza osoby zainteresowane do skorzystania z porad  w kolejnej edycji programu, która rozpoczęła się  9 stycznia 2019 r. o godz. 15.30.

1. Pierwsza wizyta mobilnego punktu poboru krwi

8 stycznia 2019 r na jarosławskim rynku zawitał mobilny punkt poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie i rozpoczęła się cykliczna akcja poboru krwi.

Pierwsza wizyta krwiobusa pozwoliła zebrać 10 litrów najcenniejszego płynu, którym podzieliło się 22 osoby z 30 zarejestrowanych. To o kilku krwiodawców więcej niż na początku ubiegłego roku. Następna możliwość 5 lutego br.

Od m-ca kwietnia do m-ca października akcja poboru krwi będzie włączona w przedsięwzięcie "Ulica zdrowia", cykliczną akcję bezpłatnych badań medycznych dla mieszkańców miasta Jarosławia, odbywającą się w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach od 9.00 do 12.00.

Kolejne wizyty krwiobusa w 2019 r :
5 lutego, 5 marca, 2 kwietnia, 7 maja, 4 czerwca, 2 lipca, 6 sierpnia, 3 września, 1 października, 5 listopada, 3 grudnia.