Strona główna » Galeria » Galeria zdjęć » Święta Państwowe
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Święta Państwowe

Święto Flagi – najmłodsze ze świąt państwowych, z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. 2 maja jarosławianie tłumnie zgromadzili się na Rynku, by rodzinnie, przy pięknej pogodzie zamanifestować, że barwy narodowe są im bliskie.
- Ustanowione 24 lutego 2004 r. Święto Flagi przypomina o naszych barwach narodowych, o tym, że biel i czerwień to symbol wolnej i niepodległej Polski - mówił na jarosławskim Rynku, podczas uroczystości 2-majowych burmistrz Andrzej Wyczawski.
- Niech to Święto będzie dla nas z jednej strony dniem zadumy i refleksji, z drugiej zaś dniem radości i ogromnej odpowiedzialności za przyszłość - podkreślał w trakcie swojego wystąpienia pod Krzyżem Golgoty Narodów burmistrz Andrzej Wyczawski. 11 listopada obchodziliśmy 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
3 maja 2011 r. jarosławianie świętowali rocznicę uchwalenia najstarszej w Europie Konstytucji. Sejm Wielki przyjął ją 220 lat temu po burzliwej debacie.
Biało-czerwono ulice, flagi w domach i zakładach pracy, defilada Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, ułani ze Szwadronu Niepołomice, spotkanie włodarzy miasta z mieszkańcami - tak Jarosław obchodził mające zaledwie 8 lat święto państwowe.
Tegoroczny Zlot Gwiaździsty przypada w 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Prace młodych historyków są do wglądu w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia (Rynek 11 w Jarosławiu)
13 grudnia 2010 r. minęło 29 lat od wprowadzenia Stanu Wojennego. Uroczystości związane z upamiętnieniem ofiar tamtych wydarzeń zorganizowano w Jarosławiu w niedzielne popołudnie 12 grudnia.
"Święto Niepodległości zobowiązuje..." - tak podczas obchodów w Jarosławiu 92. rocznicy Odzyskania Niepodległości mówił burmistrz Andrzej Wyczawski. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie miały miejsce pod Pomnikiem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, w kościele pw. Bożego Ciała oraz pod Krzyżem Męczeństwa Narodów na terenie Opactwa SS. Benedyktynek.
W 70. rocznicę deportacji Polaków na Sybir oraz 71. rocznicę wybuchu II wojny światowej obchodziliśmy w Jarosławiu Dzień Sybiraka i Weterana. Uroczystości patriotyczno – religijne odbyły się w ubiegły piątek (17 września) na terenie Dawnego Opactwa ss. Benedyktynek. Organizatorem był Związek Sybiraków Oddział Jarosław oraz Burmistrz Miasta Jarosławia.
Strona: «  1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 2 z 4 - wszystkich galerii: 35]