Strona główna » O Jarosławiu » Jarosławy » Jarosławy 2005 » Wojciech Domaradzki
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Wojciech Domaradzki

PROMOCJA

Wojciech Domaradzki - przedsiębiorca jarosławski.

W latach 90-tych jego firma zajmowała się produkcją napojów i eksportem żywności. Obecnie koncentruje się na przetwórstwie zboża. W 2001 roku laureat kandydował w wyborach do parlamentu RP i uzyskał mandat posła na Sejm czwartej kadencji. Uczestniczył w pracach dwóch komisji sejmowych: Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Spraw Zagranicznych.

Zawsze priorytetowo traktował sprawy ważne dla społeczności miasta Jarosławia. Aktywnie zabiegał o utrzymanie jednostki wojskowej w Jarosławiu.

Na spotkaniach przedwyborczych zobowiązał się do prowadzenia intensywnych działań na rzecz rozwoju lokalnej infrastruktury, a w szczególności budowy obwodnicy Jarosławia. Wspólnie z Burmistrzem, Radą Miasta i Starostą Jarosławskim stworzył grupę, która zajęła się przygotowaniem tej inwestycji.

Lobbing Posła Wojciecha Domaradzkiego w Komisji Finansów Publicznych przy zachowaniu pełnego zrozumienia i poparcia ze strony Rzeszowskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaowocował pozyskaniem środków na częściowy wykup terenów pod planowany przebieg obwodnicy.

Dalsze etapy inwestycji tj. dokończenie projektowania, przygotowanie terenu i sama budowa są naturalną konsekwencją wprowadzenia budowy obwodnicy do planu centralnego. Korki w godzinach szczytu sa dla nas wszystkich wielkim utrapieniem . Kiedy będziemy już jeździć piękną, nową obwodnicą i zapomnimy o dzisiejszych kłopotach - pamiętajmy, ze wsparcia tej inwestycji udzielił także laureat - Wojciech Domaradzki.