Strona główna » Na bieżąco » Zapowiedzi » Archiwum » 2019 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Zapowiedzi

Grupa MoCarta – VIII Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej

W czwartek, 7 marca, w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu odbędzie się koncert Grupy MoCarta.

W czwartek, 7 marca, w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu odbędzie się koncert Grupy MoCarta.

To kwartet smyczkowy, składający się z muzyków, grających na skrzypcach, altówce i wiolonczeli. Nieodłącznym elementem muzyki tej znanej grupy jest humor o wysokiej kulturze, który działa na słuchaczy z całego świata.

Każdy utwór stanowi starannie dobrane fragmenty muzyki klasycznej i rozrywkowej, połączone wraz z akcją sceniczną i kilkoma rekwizytami w całość, która doprowadza Publiczność do spontanicznych wybuchów radości, a czasem nawet do łez. Kwartet rocznie gra około dwustu koncertów w Polsce i za granicą. Oprócz Polski, występy Grupy MoCarta obejrzano w ponad czterdziestu państwach świata. Wśród licznych nagród, zbobytych przez tej wyjątkowy kwartet, znalazły się Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru „Złota szpilka”II nagroda Przeglądów Kabaretów PaKA oraz Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście w 2002.

Sami o sobie, w słowach zmarłego tragicznie członka zespołu Artura Reniona, mówią tak: "Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi.”

Wszystkich wielbicieli muzyki zapraszamy na finalny koncert Festiwalu. Bilety, w cenie 50zł, odstępne są w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej (Rynek 5). Zachęcamy do zakupu biletów w pakiecie z dziesięcioprocentową zniżką, na wszystkie trzy koncerty, wchodzące w skład VIII Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej. 

 

Aleksandra Radlak
CKiP
(07.03.2019 | aktualizacja 12.02.2019 13:53)