Strona główna » Na bieżąco » Zapowiedzi » Archiwum » 2019 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Zapowiedzi

CKiP: Dialogi rodzinne Waliczków

Galeria Główna u Attavantich ma przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy „Dialogi rodzinne Waliczków”.

Galeria Główna u Attavantich ma przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy „Dialogi rodzinne Waliczków”, podczas którego Monika i Damian Waliczek obchodzić będą dwudziestolecie wspólnej pracy twórczej. Jubileusz świętować będą wraz z córkami: Aleksandrą oraz Nataszą, które również zaprezentują swoje prace.

 Wernisaż wystawy odbędzie się 7 czerwca, o godz. 18:00. Wystawa czynna będzie od 8 do 30 czerwca.

Monika Kapusta-Waliczek i Damian Waliczek spotkali się w Wyższej Szkole Pedagogicznej, obecnej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Tam kształcili się i współtworzyli Ogólnopolską Grupę Artystyczną „Spoiwo". Razem obronili dyplom – Monika z malarstwa w pracowni prof. Leona Macieja, a Damian z grafiki warsztatowej u prof. Ewy Zawadzkiej.

Od 15 lat prowadzą swoją własną pracownię artystyczną, zajmując się głównie malarstwem, grafiką, rysunkiem, ceramiką, projektowaniem graficznym i fotografią. Przez kilka lat prowadzili jedną z jarosławskich galerii realizując się przy organizowaniu wystaw, happeningów, akcji artystycznych i plenerów. Są twórcami wielu znanych projektów, znaków graficznych i logo oficjalnie funkcjonujących w mieście. W swoim dorobku mają wystawy indywidualne i zbiorowe, prace wystawiali w kraju i za granicą: niektóre znajdują się w zbiorach prywatnych m.in. w Niemczech, na Słowacji, Anglii, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, ale najważniejsze dla nich to te pozostające w Polsce.

Serdecznie zapraszamy, aby wspólnie podjąć artystyczne dialogi!

Aleksandra Toczek-Borysiuk
CKiP
(07.06.2019 | aktualizacja 03.09.2019 12:06)